نمناک سرگرمیگوناگون پیرترین حیوانات جهان + عکس
تصاویر پیرترین حیوانات جهان ، شاید شما تاکنون تصور میکردید که عمر حیوانات بسیار محدود است و تنها انسان است که عمر طولانی دارد ولی این تصاویر چیزی دیگری میگویند.


خرچنگ آمریکایی

پیرترین حیوانات جهان + عکس


خرچنگ آمریکایی بومی شمال غربی اقیانوس اطلس یکی از بزرگترین سخت پوستان جهان است که وزن آن تا 20 کیلوگرم و اندازه آن تا 60 سانتیمتر می رسد. در سال 2008 یک خرچنگ که در نیوفاوندلند شناسایی شده و به یک رستوران دریایی در منهتن فروخته شده بود، 140 سال سن داشت.


 


عروس دریایی نامیرا

پیرترین حیوانات جهان + عکس


این ستاره دریایی با استفاده از فرآیند منحصربه فرد تمایز انتقالی به لحاظ نظری می تواند تا ابد زنده بماند. این موجود قادر است در هر نقطه از زندگی خود به شکل یک پلیپ که ابتدایی ترین شکل حیات آن است، باز گردد. ستاره دریایی نامیرا به شکل طبیعی نمرده، بلکه سلولهای خود را به یک حالت جوانتر بازسازی کرده و دوباره به شکل طبیعی عمر می کند.
لاک پشت غول پیکر آلدابرا


پیرترین حیوانات جهان + عکس


لاک پشتهای غول پیکر مانند لاک پشتهای گالاپاگوس، یونانی و تابشی اغلب از عمر زیاد و بالای 150 سال برخوردارند. اما پیرترین لاک پشت شناسایی شده یک گونه نر آلدابرا موسوم به آدوایتا بوده که 255 سال عمر کرده است.
آداویتا که در سانسکریت به معنی «تک و تنها» است، ابتدا در نزدیکی سواحل ماداگاسکار شناسایی شد. این لاک پشت در سال 2006 در باغ وحشی در هند مرد.
تواتارا


پیرترین حیوانات جهان + عکس


تواتارا یک خزنده بومی نیوزلند است.در حقیقت، این حیوان یک خزنده بسیار ابتدایی است که ویژگیهای مشابه بسیاری با پرندگان دارد.تواتارا به دلایل بسیار زیادی غیرعادی است. این خزنده از یک ریه تک حفره ای و ابتدایی ترین قلب در میان تمام خزندگان برخوردار بوده، دندانهای آن در حقیقت بیشتر شبیه به استخوان آرواره ای است که بیرون زده، ستون فقرات این حیوان از بیشترین شباهت با ماهیها نسبت به خزندگان دیگر برخوردار بوده و همچنین سه چشم دارد. از دیگر ویژگی های عجیب این موجود باید به سن جفت گیری آن در 20 تا 30 سالگی و همچنین عمر طولانی آن اشاره کرد. پیرترین تواتارای شناسایی شده موسوم به هنری در سال 2009 در سن 111 سالگی پدر شد و برخی کارشناسان بر این باورند که این موجود می تواند در اسارت تا 200 سال زندگی کند.

نهنگ سرکمانی

پیرترین حیوانات جهان + عکس


نهنگ سرکمانی که یک نهنگ بالن دار بومی اقیانوس آرام است و از طولانی ترین میزان عمر در میان پستانداران برخوردار است. بیشتر نهنگ های مشابه از طول عمر طولانی در حدود 60 تا 70 سال برخوردارند اما کشف یک نهنگ بالن دار با زخمهای سلاحهای عاج قرن 19 در دهه 1990 دانشمندان را شوکه کرد.برخی از نهنگهای بالن دار به سن بالای 200 سال رسیده و پیرترین گونه شناخته شده در زمان مرگ 211 سال داشت.
 

پیرترین حیوانات جهان + عکس

پیرترین حیوانات جهان + عکس
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 48
برگرفته از bartarinha.ir
این مطلب مفید بود ؟ 44 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف