نمناک ورزشگوناگون نتیجه کشتی آزاد ایران و ترکیه در جام جهانی 2017
کشتی آزاد ، جام جهانی کشتی آزاد
تیم ملی کشورمان در نخستین دیدارش در جام جهانی کشتی آزاد مقابل ترکیه به پیروزی رسید.
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1395

پیروزی مقتدرانه تیم ملی کشتی آزاد ایران مقابل ترکیه

رقابت های جام جهانی کشتی آزاد از صبح امروز در سالن 6 هزار نفری امام خمینی (ره) کرمانشاه آغاز شده است که تیم ملی کشورمان در نخستین دیدارش در این مسابقات به مصاف ترکیه رفت که با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید.

شروع طوفانی کشتی آزاد ایران در جام جهانی

تیم ملی کشتی آزاد ایران در نخستین مصاف خود در جام جهانی کرمانشاه و در گروه B این رقابت ها مقابل ترکیه به برتری 8 بر صفر رسید.
حسن رحیمی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک نخستین آزادکار ایران بود که به روی تشک رفت و موفق شد با استفاده از تجربه بالای خود حریف ترک را شکست دهد تا اولین برد برای ایران بدست بیاید.
بهنام احسان پور دارنده مدال طلای آسیا در مبارزه ای نزدیک در وزن 61 کیلوگرم موفق شد چنگیز اردوغان روسی الاصل را با نتیجه 7 بر 5 از پیش رو بردارد.
میثم نصیری دارنده مدال طلای آسیا که نتوانست در المپیک به عنوانی برسد، سومین نماینده ایران در دیدار مقابل ترکیه بود. نصیری تا یک دقیقه مانده به پایان مبارزه با نتیجه 2 بر یک از حریف عقب بود اما در نهایت با نتیجه 5 بر 2 به برتری رسید.

 کشتی آزاد

پیروزی مقتدرانه تیم ملی کشتی آزاد ایران

مصطفی حسین خانی که چندی پیش مدال برنز جهان را در وزن 70 کیلوگرم را از آن خود کرده است چهارمین نماینده ایران بود که مقابل یاکوپ گور دارنده مدال های نقره و برنز جهان به روی تشک رفت.حسین خانی 3 دقیقه نخست این مبارزه را 3 بر صفر پیروز شد و در زمان 3 دقیقه دوم نیز یک امتیاز دیگر گرفت و در نهایت 4 بر صفر پیروز شد.
پیمان یازاحمدی قهرمان آسیا پنجمین نماینده ایران بود که با کسب پنجمین پیروزی برای ایران پیروزی تیم ملی کشتی آزاد ایران را مسجل کرد.یار احمدی در حالیکه تا دو دقیقه و 30 ثانیه مانده به پایان مبارزه 10 بر 3 عقب بود با غیرت مثال زدنی در پایان 12 بر 10 پیروز شد.

در ادامه، مانند همیشه حضور حسن یزدانی نابغه کشتی ایران بر روی تشک سالن را غرق در شادی کرد. یزدانی در یک دقیقه و 44 ثانیه 11 بر یک حریف ترک را ضربه فنی کرد.

همچنین امیر محمدی در دو دقیقه و 6 ثانیه رقیب ترکش را 10 بر صفر ضربه فنی کرد.

در کشتی پایانی نیز کمیل قاسمی نایب قهرمان المپیک نیز در حدود دو دقیقه رقیب خود را 10 بر صفر ضربه فنی کرد تا ایران در مصاف با ترکیه به برتری 8 بر صفر برسد.

نتایج مبارزات انفرادی تیم های ایران و ترکیه به تریب زیر است:
وزن 57 کیلوگرم:حسن رحیمی 6 – سزار آکگل صفر
وزن 61 کیلوگرم:بهنام احسان پور 7 – چنگیز اردوغان 5
وزن 65 کیلوگرم:میثم نصیری 5 – صفا آکسوی 2
وزن 70 کیلوگرم:مصطفی حسین خانی 4– یاکوپ گور صفر
وزن 74 کیلوگرم:پیمان یاراحمدی 12 – اسلام کیلیچ 10
وزن 86 کیلوگرم:حسن یزدانی11 -سردار بوکه 1
وزن 97 کیلوگرم:امیر محمدی 10 -فارو آکویان 0
وزن 125 کیلوگرم:کمیل قاسمی 10 – سلیم ارجان 0

همچنین در دیدار تیم های آذربایجان و روسیه از گروه A این رقابت ها تیم آذربایجان با نتیجه 4 - 4 مقابل روسیه به تساوی رسید ولی در امتیاز فنی 32 به 29 به پیروزی رسید.

نتیجه کشتی آزاد ایران و ترکیه در جام جهانی 2017

نتیجه کشتی آزاد ایران و ترکیه در جام جهانی 2017
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از خبرگزاری تسنیم - ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف