نمناک بهداشت و سلامتتغذیه پیری زودرس با شام نخوردن
شام نخوردن ، ویرانی بدن با شام نخوردن
اگر در هنگام شام چیزی نخورید و در معده چیزی نباشد. حرارت بدن به جای آنکه به آن بپردازد به رطوبت اصلی بدن متوجه میشود و آن را خشک و لاغر میکند. به همین دلیل است که وقتی معده خالی است باعث کم خوابی می شود.

خطرناک ترین کار این که شام نخورید ! چرا

یکی از اشتباهات بزرگ افراد برای رژیم های لاغری، نخوردن شام است. منظور از خوردن شام، غذای سنگین و پر چرب نیست. بلکه غذای سبک و کم چربی مد نظر می باشد.

متخصصان تغذیه برای تنظیم یک برنامه غذایی مناسب، در ابتدا با توجه به ویژگی های هر فرد شامل قد، وزن، سن، جنس، فعالیت بدنی و وضعیت جسمانی نیاز روزانه اش به انرژی را تخمین می زنند و سپس با تعیین سهم هر یک از درشت مغذی ها (کربوهیدرات، پروتئین و چربی) در تأمین این نیاز، در قالب وعده ها و میان وعده های مختلف، مقدار مجاز مصرف هر یک از گروه های اصلی غذایی را تعیین می کنند.

بر این اساس، هر یک از وعده های غذایی روزانه باید سهم مشخصی از انرژی و مواد مغذی را فراهم کند.متخصصان تغذیه با تاکید بر این که حذف هر یک از وعده های غذایی می تواند به بدن آسیب های جدی وارد کند، می افزایند:بسیاری بر این باورند که به خاطر داشتن اضافه وزن بهتر است از خوردن وعده شام پرهیز کنند،
 
در حالی که اگر در تامین مواد مغذی در وعده شام اصل تعادل را رعایت کنیم، حتی خوردن برنج هم نمی تواند مضر تلقی شود.

ویرانی بدن از نخوردن شام

 1- نخوردن شام، باعث کم شدن بینایی میگردد.

2- شام نخوردن باعث پیری زود رس میشود.

3- در شب چیزی و لو اینکه قطعه نان کوچکی باشد تناول کنید.

4- کسیکه دو شب پشت سر هم غذا نخورد، نیرویی از او به هدر میرود که تا چهل روز بر نمیگردد.

5- پیامبر اکرم (ص) :غذای شب را ترک مکن ولو آنکه تکه نان خشکی باشد. من میترسم که اگر امت من غذای شب را ترک کنند، زود پیر شوند.

6- غذای شب، نیروی پیر و جوان است.

7- غذای شب می تواند سودمندتر از غذای روز باشد. زیرا در شب انرژی کاملا صرف اعمال داخل بدن میشود و هضم قوی تر میگردد و مواد بیشتری جذب بدن میشود.

شام نخوردن

 عوارض نخوردن شام 

اگر هنگام شب در معده چیزی نباشد، حرارت بدن به جای آنکه به آن بپردازد، به رطوبت اصلی بدن متوجه میشود و آن را خشک و لاغر میکند. به همین دلیل است، هنگامی که معده خالی است باعث کم خوابی می شود. البته منظور شام سنگین و چرب نیست.

پیری زودرس با شام نخوردن

پیری زودرس با شام نخوردن
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 18
برگرفته از راستان نیوز-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 16 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف