پیری مغز
همانقدر که با دیدن چین و چروک روی پوست به نشان پیری نگران می شویم بایستی مراقب پیری مغز هم باشیم و برای جلوگیری از آن راه درست را پیش بگیریم.

انجام مرتب یوگا از پیری مغز جلوگیری می کند

پیری مغز به اندازه پیری پوست و ظاهر نگران کننده است شاید هم بیشتر چرا که فعالیت تمام اعضای بدن با مدیریت مغز انجام می شود و پیری این عضو مهم یعنی پیری تمام اعضا پس بایستی مراقبت این خطر بزرگ باشید چگونه؟ با یوگا.
یوگا به کندشدن فرایند پیر شدن مغز کمک می کند طبق نتایج مطالعات اخیر یوگا از پیری ناشی از انحطاط و تغییر عوامل خطرساز مغزی جلوگیری می کند .

Regular Practice of Yoga Can Slow Down The Process Of Ageing Of Brain, Says Study 

پیری مغز

جلوگیری از پیری مغز با انجام منظم یوگا

یوگا با ضخیم تر کردن غشا مغزی از پیری آن جلوگیری می کند

مطالعاتی که درآمریکا صورت گرفته و منتشر شده است نشان می دهد زنان مسنی که یوگا کار می کنند دارای ضخامت بیشتر در نواحی مغزی درگیر در حافظه و توجه هستند. محققان دریافتند حتی در مقایسه با زنان سالم و پرتحرک همسن و سال، معمولا در زنان یوگاکار قشر پیشانی سمت چپ مغز دارای ضخامت قشری بیشتری بود.این خبر بسیار خوب است چراکه به گفته محققان، معمولا اختلال شناختی ناشی از افزایش سن با حجم کمتر در مناطق قشری مغز مرتبط با مهارت های توجه و کاهش حافظه همراه است.  تحقیقات نشان داده مغز فقط تا سن 20-30سال رشد می کند بعد از آن رشد مغز متوقف می شود و بعد از40سالگی انحطاط آن شروع میشود.
پیری مغز
بهترین فعالیت و ورزش برای تقویت ذهن و جلوگیری از پیری مغز
تمرین یوگا دارای تاثیرات نوروپلاستیک بر مغز است که می تواند منجر به سایر فواید سلامت نظیر خلق و خو و شناخت بهتر شود. نوروپلاستی به توانایی مغز در سازماندهی مجدد خودش و ایجاد اتصالات جدید در بین سلول ها در طول عمر اشاره دارد. فواید یوگا بر مغز به خاطر تسکین استرس روزانه بوده یا ممکن است تمرینات یوگا تاثیر مستقیم تری بر تناسب مغز داشته باشد.
محققان بیان می کنند افرادی که احساس افسردگی ،کسالت ، خواب الودگی می کنندوانگیزه کافی برای انجام فعالیت های روزانه شان ندارند سطح دوپامین آنها پایین است و یوگا درهمه ی گروه های سنی سطح دپامین و سراتونین که به طور موثر انگیزه ،تمرکز ،حال رابهبود می بخشد را افزایش می دهد.

فایده باورنکردنی یوگا در تقویت و جلوگیری از پیری مغز

4.624
این مطلب مفید بود ؟222
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی