نمناک ورزش و تناسب اندامورزش درمانی برای پیر نشدن فقط یک حرکت کافیست !
پیر نشدن ، دوچرخه سواری و جوانی
پیر نشدن آرزوی هر انسانی است چراکه از دست دادن زیبایی و طراوت جوانی خوشایند نیست ، دانشمندان ورزشی ساده برای به تاخیر انداختن پیری پیشنهاد می کنند.

بهترین و ساده ترین  ورزش برای پیر نشدن و جوان ماندن

فعالیت ، تغذیه و سبک زندگی ما عاملان اصلی در پیری زودرس یا دیررس هستند پس با استفاده از همین عاملان می توان عمر جوانی و طراوت را بیشتر کرد 

دانشمندان انگلیسی راهی برای کاهش سرعت پیری واحیای سیستم ایمنی پیدا کرده اند

پیر نشدن

برای پیر نشدن به این زودی ها ورزشی ساده انجام دهید

مطالعه ای عظیم پیرامون پیری سلول ها منتشر شده که یافته اند دوچرخه سواری شما را از سن 55 سالگی جوان تر نگه می دارد.
دانشمندان آزمایش هایی را بر روی 125 دوچرخه سوار آماتور 55 تا 79 سال انجام دادند و آن ها را با بزرگسالان سالمی که به طور منظم ورزش نمی کردند مقایسه کردند ،یافته ها نشان داد که دوچرخه سواران قدرت ماهیچه ها را با وجود سن و سال حفظ کردند ؛ آن ها با انجام ورزش دوچرخه سواری سطوح پایداری از چربی بدن و کلسترول را حفظ کرده و میزان تستوسترون بدن را بالا نگه می دارند.

ورزش ساده و موثر برای پیر نشدن و به تاخیر انداختن پیری :

دوچرخه سواری سرعت سالمندی را کاهش داده و سیستم ایمنی را تقویت می کند برای همین متخصصان برای پیر نشدن یا بهتر است بگوییم دیرتر پیرشدن توصیه می کنند دوچرخه سواری را به طور منظم انجام دهیم.
پیر نشدن

تاثیر خارق العاده دوچرخه سواری برای پیر نشدن

اندامی بنام تیموس، که سلول های ایمنی را به نام سلول های تی تشکیل می دهند معمولا از سن 20 سالگی کوچک می شوند اما یافت شده تیموس دوچرخه سواران مسن تر مثل افراد جوان تعداد زیادی سلول تی تولید می کند از این رو پیری آنها با تاخیر پدیدار می شود.
پروفسور جنت لرد، رئیس موسسه التهاب و سالمندی در دانشگاه بیرمنگام گفت:" بقراط در400 قبل از میلاد گفت ورزش بهترین دارو است، اما پیام او در طول زمان گم شده است و امروز ما با یک جامعه غیر فعال روبرو هستیم ، از همه مهم تر، یافته های ما این فرض را تایید می کند که سالمندی ما را ضعیف می کند.
" تحقیقات به این معنی است که اکنون شواهدی قوی داریم که افراد را به انجام ورزش منظم در طول زندگی خود تشویق می کند ، انجام حرکات ورزشی به خصوص دوچرخه سواری راه حلی مناسب برای این مساله است که ما سالم تر و جوان تر زندگی کنیم ."
دوچرخه سواران مرد که در این مطالعه شرکت داشتند مجبور بودند تا 100 کیلومتر را زیر 6.5 ساعت دور بزنند در حالی که زنان مجبور بودند 60 کیلومتر را در 5.5 ساعت پوشش دهند.
گروه ورزشکاران شامل 75 نفر از افراد سالم بین 57 تا 80 سال و 55 نوجوان بین 20 تا 36سال انتخاب شدند .پروفسور استفان ، از کالج لندن، بیان کرد " یافته ها بر این واقعیت تاکید دارند که دوچرخه سواران حتی اگر ورزش نمی کنند سالم هستند، زیرا آن ها بخش بزرگی از زندگی خود را ورزش می کنند.

ورزشی برای پیر نشدن و تاثیر آن در جوان ماندن بیشتر

برای پیر نشدن فقط یک حرکت کافیست !
: امتیاز : 5 تعداد رای : 13
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟
13 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف