نمناک اخبارجامعه پیش ثبت نام عتبات عالیات برای اربعین + جزئیات
پیش ثبت نام عتبات عالیات ، ثبت نام عتبات
جدیدترین دوره پیش ثبت نام عتبات عالیات از امروز 10 آبان 93 آغاز شد و متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی عتبات عالیات یا مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی سراسر کشور، نسبت به پیش ثبت نام سفرها اقدام کنند.
تاریخ انتشار : 10 آبان 1393

متقاضیان اعزام به عتبات عالیات از امروز تا 20 آبان ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه http://atabat.haj.ir و یا مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی سراسر کشور نسبت به پیش ثبت نام عتبات عالیات اقدام کنند.

 

بین الحرمین


همچنین نتایج قرعه کشی این دوره از پیش ثبت نام های عتبات 24 آبان ماه از طریق سامانه مذکور اعلام خواهد شد.
در متن اطلاعیه روابط عمومی این سازمان در خصوص زمان و نحوه پیش ثبت نام سفر زیارتی عتبات عالیات آمده است:متقاضیان تشرف به عتبات عالیات که مایل به اعزام عتبات از 11 آذرماه لغایت 20 اسفندماه هستند، می توانند با مراجعه سامانه  پیش ثبت نام این سازمان به آدرس  http://atabat.haj.ir برای خود و همراهانشان نام نویسی و کد رهگیری دریافت کنند.
بر اساس این اطلاعیه شروع پیش ثبت نام عتبات عالیات از ساعت 9 صبح روز شنبه 10 آبان 93 لغایت ساعت 16 روز سه شنبه 20 آبان 93 خواهد بود.
لازم به ذکر است پنجشنبه 22 آبان 93 قرعه کشی بین متقاضیان انجام و نتیجه آن روز شنبه 93/08/24 بر روی سامانه پیش ثبت نام عتبات عالیات قرار خواهد گرفت که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت مذکور از نتیجه و زمان ثبت نام در کاروانها مطلع گردند.

تذکرات مهم:
1) افرادی که در پیش ثبت نام دوره های قبل شرکت کرده و حائز اولویت تشرف اعلام نگردیده اند در این دوره نیازی به طی مراحل پیش ثبت نام نداشته و اطلاعات ایشان (براساس گروه بندی مربوطه) به دوره جدید انتقال یافته و در قرعه کشی شرکت داده خواهند شد.
2) اطلاعات افرادی که در دوره قبل حائز اولویت تشرف شناخته شده و به هر دلیل در گروه ها ثبت نام  نکرده اند از سامانه پیش ثبت نام حذف خواهد شد لذا درصورتیکه این عزیزان مایل به تشرف در این دوره هستند، لازم است مجدداً نسبت به طی مراحل پیش ثبت نام اقدام کنند.
3) افرادی که مبادرت به ثبت نام گروهی 35 نفره می کنند، در صورتیکه تعدادی از آنها منصرف و از گروه خود خارج شوند، چنانچه عدد گروه کمتر از 25 نفر شود گروه مذکور حذف شده و در قرعه کشی بعدی شرکت داده نخواهند شد.

بازگشایی تمام مرزهای زمینی عتبات

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت گفت:با توجه به پیروزی های اخیر ارتش عراق امنیت مرزها و مسیرهای زمینی به طور کامل برقرار شده است.
وی در ادامه افزود:در حال حاضر زائران از سه مرز زمینی مهران، چزابه و شلمچه به عتبات عالیات اعزام می شوند.
اوحدی همچنین اظهار داشت:بر اساس آمار اداره کل عتبات و شرکت شمسا تمامی کاروان های روز عاشورا و تاسوعا پر شده اند و به صورت زمینی و هوایی به عراق اعزام می شوند.
وی با اشاره به ایجاد هماهنگی های لازم با استانداری های خوزستان و ایلام بیان داشت:باهماهنگی های صورت گرفته و تمهیدات انجام شده کسانی که دارای ویزا هستند و به صورت انفرادی در مرزها حضور پیدا می کنند می توانند از مرزها عبور کرده و به عتبات عالیات مشرف شوند.
رئیس سازمان حج و زیارت خاطر نشان کرد:با توجه به تمهیدات صورت گرفته از سوی سازمان حج و همچنین تمهیداتی که دولت عراق برای زائرین در نظر گرفته است امیدواریم مشکلی در روز عاشورا و تاسوعای حسینی برای زائران عزیز به وجود نیاید.

پیش ثبت نام عتبات عالیات برای اربعین + جزئیات

پیش ثبت نام عتبات عالیات برای اربعین + جزئیات
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 71
برگرفته از فارس نیوز , باشگاه خبرنگاران- /م
این مطلب مفید بود ؟ 58 13
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف