نمناک تکنولوژیاینترنت پیشنهادات سرچ گوگل بر چه اساس است؟
سرچ گوگل ، پیشنهاد های گوگل
وقتی شروع به سرچ در گوگل میکنیم گوگل کلماتی را به ما پیشنهاد میدهد اما این پیشنهادات از کجا می آیند و بر چه اساس هستند؟
بازدید : 5,568 نفر

پیشنهادات سرچ گوگل از کجا می آیند؟

شاید شما هم با این موضوع روبرو شده اید که برای پیداکردن کلمه ای در موتور جستجوی گوگل وقتی عبارتی را وارد می کنید کلماتی مانند آن را به شما پیشنهاد می دهد واژگانی که شاید ربطی به موضوع مورد نظر نداشته باشد.وقتی به حساب Google خود وارد شده باشید و «فعالیت وب و برنامه» روشن باشد، فعالیت های جستجو و مرور شما در آن ذخیره می شود. گوگل برای پیدا کردن کلمه مورد نظر ما مراحلی را طی کرده و پیشنهاد هایی برای ما دارد.

به طور مثال این روزها که بحث المپیک داغ است ما کلمه المپیک را جستجو کردیم که لیست زیر را به ما ارائه داد.
 
سرچ گوگل

پیشنهادهای سرچ گوگل

 
 
 
می بینید که کلمه "المپیک2016" بالاتر از اسامی دیگر قرار گرفته است. جالب است بدانید این اتفاق به چه صورت در کادر موتور جستجوی گوگل به وجود می آید.
شیوه کار به این صورت است که موتور جستجوگر گوگل مفیدترین نتایج مربوط با کلمه ای که جستجوکردید رابه شما نمایش می دهد. این موتور جستجو هوشمند از الگوریتم های مختلفی جهت تحلیل سایت های اینترنتی و مطالبشان در فهرست جستجوهای خود استفاده می کند. الگوریتم ها فرمول ها و پردازش های رایانه ای هستند که به صورت سیگنال سرنخ ها را جستجو می کنند تا آنچه را می خواهید به شما ارائه دهند.
 
 
 
این سیگنال ها شامل مواردی از قبیل عبارات موجود روی وب سایت ها، تازه بودن محتوا، منطقه شما و رتبه صفحه هستند. الگوریتم های امروزی به «سرنخ هایی» اتکا دارند که حدس زدن آنچه را که واقعاً به دنبال آن هستید ممکن می سازند. برای هرجستجوی عادی ،میلیون ها صفحه وب با اطلاعات سودمند موجود است. حال در ادمه توضییح می دهیم که این پیش بینی ها از کجا می آیند.
 
جستجو در گوگل
 
مواردی که باید در مورد پیشنهاد های گوگل بدانید
-عباراتی که تایپ می کنید.
-چیزی که افراد دیگر جستجو می کنند، از جمله عبارات پرطرفدار جستجو شده در منطقه شما که در طول روز تغییر می کنند.
 
گفتنی است؛ جستجوهای پرطرفدار به سابقه جستجوی شما مربوط نمی شوند. جستجوهای مرتبط که در گذشته انجام دادید زمانی میسر می شود که به حساب کاربری گوگلتان وارد شده باشید و دکمه مربوط به فعالیت مربوط به وب را روشن کرده باشید. توجه داشته باشید که پیش بینی های جستجو پاسخ سرچ شما نسیتند.

پیشنهادات سرچ گوگل بر چه اساس است؟

پیشنهادات سرچ گوگل بر چه اساس است؟
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 6
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 4 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف