نمناک اخباراقتصاد میزان افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولتی در سال 98
حقوق بازنشستگان ، حقوق بازنشستگان 98
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس آخرین جزئیات افزایش حقوق و دستمزد کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری را بیان کرد.
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1397

درصد افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان دولت در سال 98

ایسنا: یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به مردم وعده داد:خیالتان راحت باشد که با افزایش حدود 10 درصد حقوق و دستمزد، حقوقهای یک میلیون و 250 هزار تومان حدود 42 درصد، حقوق های کمتر از چهار میلیون تومان 20 درصد، حقوقهای 5 تا 8 میلیون تومان حدود 20 درصد، حقوق های بیش از 10 میلیون تومان 10 درصد و حقوق هیات های علمی با معافیتهایی که در لایحه بودجه 98 برای شان پیش بینی شد حدود 15 درصد افزایش می یابد که البته با محاسبه 400 هزار تومان افزایشِ حقوقِ ثابت پیش بینی شده، درصدهای افزایش حقوق بیشتر از اینها می شود.

عباس گودرزی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی به تبیین ابعاد مصوبه افزایش 400 هزار تومانی و تا 10 درصدی حقوق و دستمزد شاغلان و بازنشستگان لشکری و کشوری در سال 1398 پرداخت. 

نماینده مردم بروجرد در مجلس یادآور شد:مطابق مواد 29 و 30 برنامه ششم توسعه، هماهنگی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان باید به نحوی انجام شود تا در مدت پنج سال فاصله حقوق ها بیش از 20 درصد نباشد اما دولت در بند الف تبصره 12 لایحه بودجه سال 1398 چه گفته بود؟ در بند لایحه 4500 میلیارد تومان را برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان پیشنهاد داده بود و از سوی دیگر 35000 هزار میلیارد تومان برای افزایش 20 درصدی حقوق و دستمزدها در نظر گرفته بود. 

وی بیان کرد:در صورت تصویب این پیشنهادات دولت دریافتی فردی که یک میلیون تومانی حقوق می گیرد، 300 هزار تومان و دریافتی فردی که 15 میلیون تومان حقوق می گیرد، سه میلیون تومان بود یعنی اگر تا سال جاری اختلاف کف و سقف حقوق کارکنان و مدیران دولت 13.5 میلیون تومان بود پس از تصویب این پیشنهاد به 16 میلیون و 200 هزار تومان می رسید. 

به گفته عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، تصویب پیشنهاد حقوق و دستمزد دولت را به منزله نقض مواد 29 و 30 برنامه ششم توسعه و افزایش شکاف طبقاطی دانست و افزود:مجلس برای جلوگیری از این مسئله دو عدد 4500 میلیارد تومان و 35000 هزار میلیارد تومان را با هم جمع کرد سپس 400 هزار تومان را به همه شاغلان و بازنشستگان لشکری و کشوری تخصیص داد و در عین حال دولت را مکلف کرد تا علاوه بر این عدد تا 10 درصد حقوق و دستمزد شاغلان و بازنشستگان لشکری و کشوری را افزایش دهد. 

گودرزی منبع مالی تامین افزایش تا 10 درصدی حقوق شاغلان و بازنشستگان لشکری و کشوری را 15.5 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود:طبق مصوبه مجلس، دولت مکلف است حقوق و دستمزد را تا 10 درصد افزایش دهد و عدالت را رعایت کند. 

نماینده مردم بروجرد در مجلس به مردم وعده داد:خیالتان راحت باشد که با افزایش حدود 10 درصد حقوق و دستمزد، حقوقهای یک میلیون و 250 هزار تومان حدود 42 درصد، حقوق های کمتر از چهار میلیون تومان 20 درصد، حقوق های 5 تا 8 میلیون تومان حدود 20 درصد، حقوق های بیش از 10 میلیون تومان 10 درصد و حقوق هیات های علمی با معافیت هایی که در لایحه بودجه 98 برای شان پیش بینی شد حدود 15 درصد افزایش می یابد که البته با محاسبه 400 هزار تومان افزایشِ حقوقِ ثابت پیش بینی شده، درصدهای افزایش حقوق بیشتر از اینها می شود. 

گودرزی متذکر شد:شایسته نیست کارگری که کمتر از 1.5 میلیون تومان در ماه درآمد دارد و فردی که 15 میلیون تومان درآمد دارد به طور مساوی 20 درصد افزایش حقوق داشته باشند. این مسئله خلاف عدالت است. 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد از عملکرد هیات رییسه مجلس در دیر اعلام وصول کردن لایحه اصلاح قانون انتخابات مجلس، گفت:لایحه دولت را که جامع تر از طرح مجلس است را دیر اعلام وصول کردید تا طرح مجلس در دستورکار قرار گیرد در حالی که این طرح اشکالات متعددی دارد که یکی از آنها کاهش مشارکت عمومی در انتخابات مجلس است.

انتهای پیام/م

افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران و کارمندان دولت سال 98

میزان افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولتی در سال 98
: امتیاز : 2.6 تعداد رای : 71
این مطلب مفید بود ؟
37 34
نظر کاربران
Sh

Sh

با سلام واقعا حقوق مستمری بگیران کمه با ماهی ۸۰۰تومن نمیشه یه زندگیو چرخوند لطفا یکم به مستمری بگیران که همسراشون فوت شدن و جز این حقوق هیچ جیزی ندارن یه نگاهی هم کنین خودتون فک کنین تو این گرونی با داشتن دانش اموز واقعا نمیشه کاری کرد نا با سیلی صورت خودمونو سرخ نگه میداریم چاره ایی نداریم مسئولین لطفا یکم به فکر ماها باشین

پاسخ دادن 126 16
ناشناس

ناشناس

با سلام من زنی هستم با یه بچه ای که مدرسه میره و همسرم فوت کرده و راننده بود و بیمه تامین اجتماعی هستیم بنظر شما با ماهی 800 تومن میتوان چرخه ی زندگی رو چرخوند لطفا رسیدگی کنید

پاسخ دادن 99 9
هانی

هانی

با سلام پدر من با داشتن 65 سال و از کار افتادگی با ماهیانه 370 واقعا زندگی ب سختی اداره میکنه مسووولان شما رو ب خدا خودتون بزارید ب جای این مستمری بگیران بدبخت ..ی فکری کنید

پاسخ دادن 64 10
میثم

میثم

۳۷۰دبگه نداشتیم!،!

پاسخ دادن 27 11
مم

مم

سلام خسته نباشید تراخدا به حقوق مستمربگیران رسیدگی فرماییدباین گرانی وتورم نمیشه بااین حقوق زندگی روچرخوند ازیک طرف بیمارخاص هستم وازطرفی مسناجر چطور باین حقوق زندگی کنیم تورم وگرانی راپایین بیاورین تاهمه بتون بطورمساوی زندگی کنن ما افزایش حقوق میخواهیم نهرانی وتورم.

پاسخ دادن 59 15
حسن

حسن

کسی که حفوق بالا میگیره حتما بیستر زحمت کشیده و تلاش کرده این که حق او را بهش ندین بی عدالتیه.

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف