نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها ورزش کردن راهکاری موثر برای پیشگیری از آلزایمر
پیشگیری از آلزایمر ، ورزش کردن
ورزش کردن علاوه بر فوائد بسیاری که برای سلامت کلی جسم و روان دارد برای پیشگیری از آلزایمر هم بسیار مفید است.

پیشگیری از آلزایمر با روشی موثر

متخصصان سلامت در یک مطالعه جدید تاکید کردند که ورزش کردن راهکاری موثر برای پیشگیری از آلزایمر است. به گفته متخصصان از آنجایی که در حال حاضر درمانی برای آلزایمر وجود ندارد ضرورت دارد تا عوامل تداخلی برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری و کمک به کنترل علائم آن به کار گرفته شود.

ورزش کردن علاوه بر فوائد بسیاری که برای سلامت کلیِ جسم و روان دارد به طور خاص تاثیر قابل توجهی بر حفظ سلامت مغز نیز دارد.
متخصصان سلامت تاکید می کنند افرادی که فعالیت جسمی بیشتری دارند کمتر در معرض ابتلا به بیماری آلزایمر هستند. همچنین مبتلایان به این بیماری از فوائد ورزش کردن بهره برده و بهبود نسبی در قدرت شناختی، حفظ تعادل و انجام فعالیت روزمره شان کسب می کنند.

 

 پیشگیری از آلزایمر

بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به آلزایمر

 متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه بریتیش کلمبیا با ارزیابی تمامی آزمایشات و تحقیقات موجود به این نتیجه رسیدند که فعالیت جسمی عامل تداخلی کاربردی، اقتصادی و قابل دسترس برای پیشگیری و کنترل بیماری آلزایمر و دیگر انواع زوال عقلی است.
برخی متخصصان معتقدند ورزش کردن ویژگی حفاظت کنندگی دارد زیرا پیوندهای شبکه قدیمی مغز را حفظ کرده و پیوندهای جدیدی را بوجود می آورد که در جهت حفظ قدرت شناختی کار می کنند.

ورزش کردن راهکاری موثر برای پیشگیری از آلزایمر

ورزش کردن راهکاری موثر برای پیشگیری از آلزایمر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف