نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت با قرص ضدبارداری جلوی این بیماری را بگیرید!
قرص ضدبارداری ، داروی ضد حاملگی
تازه ترین تحقیقات انجام شده در زمینه فواید و اثرات قرص ضدبارداری متخصصان را به نتایج جالبی رساند. استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری در جلوگیری از بیماری شایع زنان تاثیر فوق العاده ای دارد.

قرص ضدبارداری از یک بیماری سخت جلوگیری می کند

قرص های ضد بارداری با کاهش میزان استروژن از ضعیف شدن  ACL و قرار گرفتن در معرض دردها و آسیب دیدگی های زانو را کاهش می دهد. 

فایده قرص ضد بارداری و ضد حاملگی برای زنان

تحقیقات انجام شده در دانشگاه تگزاس نشان داده است زنانی که از قرص ضدبارداری استفاده می کنند به دلیل متعادل شدن هورمون استروژن کمتر دچار آسیب دیدگی شدید زانو می شوند.

 سایت MNT، نتایج این مطالعات در مجله پزشکی و علم ورزش منتشر شده است.

قرص ضد بارداری

قرص ضد بارداری و پیشگیری از آسیب زانو

 به صورت کلی زنان یک و نیم تا دو برابر بیشتر از مردان در معرض آسیب دیدگی ACL قرار دارند. آسیب دیدگی ACL در بین ورزشکاران شایع است و یکی از آسیب های جدی به شمار می رود.

بررسی 23 هزار زن جوان نشان داده است که استفاده از قرص ضدبارداری احتمال آسیب دیدگی زانو را کمتر می کند و حتی احتیاج به جراحی بعد از آسیب دیدگی ACL نیز در این زنان کمتر است.

 بررسی ها نشان داده است که ترشح هرمون استروژن احتمال آسیب دیدگی ACL را افزایش می دهد. آسیب دیدگی ACL در زنان در دوران قاعدگی که میزان هرمون استروژن بیشتر است افزایش می یابد. مدیر این تحقیقات می گوید:قرص های ضد بارداری میزان استروژن را کاهش می دهند در نتیجه از ضعیف شدن ACL جلوگیری می کنند.

با قرص ضدبارداری جلوی این بیماری را بگیرید!

با قرص ضدبارداری جلوی این بیماری را بگیرید!
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 24
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 20 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف