نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها با 3 رنگ از سرطان پیشگیری کنید
پیشگیری از سرطان ، تغذیه ضد سرطان
پیشگیری از سرطان ممکن است همانطور که ابتلا به ان برای هر کسی امکان دارد پس با تغییر در سبک زندگی و تغذیه ای تان بدنتان را در برابر سرطان ایمن کنید.

مواد غذایی به رنگ قرمز ، زرد و نارنجی تغذیه ای مناسب برای پیشگیری از سرطان

توصیه به مصرف مواد غذایی و خوراکی های طبیعی تقریبا درتمام نسخه های پزشکان و متخصصان در هر رشته ای وجود پس اهمیت داشتن یک رژیم غذایی به خوبی احساس می شود . در این گزارش اصلی ترین مواد موجود در برخی از سبزیجات و میوه ها را که برای پیشگیری از سرطان تجویز می شوند را خواهید شناخت.

میوه ها و سبزیجات موثر در پیشگیری از سرطان 

کاروتنوئیدها رنگدانه های طبیعی اعم از زرد و قرمز در غذاهایی مانند گوجه فرنگی (به شکل لیکوپن)، سیب زمینی شیرین، کدو تنبل، و زرده تخم مرغ هستند. محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد با مطالعه روی بیش از 3000 هزار زن دریافتند که چهار نوع متمایز از کاروتنوئیدها خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان کاهش می دهد. البته شاخص توده بدنی بالا و مصرف دخانیات اثر مثبت کاروتنوئیدها را در مهار سرطان در زنان کاهش می دهد:

پیشگیری از سرطان

پیشگیری از سرطان با برنامه غذایی

4 دسته کاروتنوئید یافت شده در مواد غذایی برای پیشگیری از سرطان 

آلفاکاروتن ها:این نوع کاروتنوئید بیشتر در میوه ها و سبزیجات نارنجی رنگ مانند هویج، سیب زمینی شیرین، کدو تنبل، و کدو، سبزیجات رنگ تیره از جمله کلم بروکلی، لوبیا سبز، اسفناج، آووکادو یافت می شود.

بتا کاروتن:این نوع رایج از کاروتنوئید یک ماده مغذی ضروری است که در بدن به ویتامین آ تبدیل می شود. ویتامین آ برای سلامت چشم، تقویت سیستم ایمنی بدن، و ... ضروری است. بتاکاروتن در میوه ها و سبزیجاتی که آلفاکاروتن دارند و همچنین در زرده تخم مرغ یافت می شود.

 

سبزیجات ضد سرطان

لوتئین:مطالعات نشان داده که لوتئین از بروز برخی از سرطان ها از جمله سرطان سینه، بیماری های قلبی، دژنراسیون ماکولا، آب مروارید و دیگر مشکلات بینایی جلوگیری می کند. لوتئین در میوه ها و سبزیجاتی مانند پرتقال و هلو یافت می شود.

لیکوپن:بیشترین میزانش در گوجه فرنگی است و مطالعات نشان داده که پخت گوجه فرنگی، خاصیت ضد سرطانی لیکوپن موجود در آن را بیشتر می کند.

برای اطمینان از دریافت مقادیر مناسب از کاروتنوئیدها از طریق رژیم غذایی، محققان توصیه می کنند که حداقل روزانه 5 وعده میوه و سبزیجات در رنگ های مختلف در طول روز دریافت کنید.

با 3 رنگ از سرطان پیشگیری کنید

برگرفته از آوای سلامت /ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف