نمناک اخبارپزشکی و سلامت آموزش راهبرد پیشگیری از سرطان به دانش آموزان
پیشگیری از سرطان ، راه پیشگیری از سرطان
نهادینه کردن راهبرد پیشگیری از سرطان در بین مدیران و مسئولین در وزارت بهداشت و هم زمان در بین دانش آموزان در حال انجام است.
تاریخ انتشار : 14 آبان 1396

سبک زندگی سالم و راه پیشگیری از سرطان

دبیر علمی سومین سمپوزیوم بین المللی سرطان با تأکید بر ضرورت نهادینه کردن راهبرد پیشگیری از سرطان در کشور، گفت:آموزش سبک زندگی سالم و خود آزمایی سرطان به دانش آموزان در مشهد آغاز شده است. دکتر علی متولی زاده اردکانی در آستانه برگزاری سومین سمپوزیوم بین المللی سرطان نسترن اظهار کرد:مرکز پیشگیری سرطان نسترن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد و جهاد دانشگاهی سومین سمپوزیوم بین المللی نسترن را از تاریخ 8 تا 10 آذر ماه سال جاری برگزار خواهد کرد.
وی در مورد محورهای علمی این سمپوزیوم افزود:پیشگیری و تشخیص زود هنگام سرطان، مدیریت و درمان هدفمند سرطان، تغذیه و مکمل های دارویی و نقش آنها در پیشگیری از سرطان و مطالعات پایه و میان رشته ای سرطان از محورهای اصلی سومین سمپوزیوم بین المللی نسترن است.

وی بیان کرد:یکی از اهداف مهم سمپوزیوم، نهادینه کردن راهبرد پیشگیری از سرطان در بین مدیران و مسئولین مربوطه در وزارت بهداشت و هم زمان در بین جوانان است. متولی زاده اردکانی عنوان کرد:در جهت اجرایی کردن این راهبرد، مرکز پیشگیری سرطان نسترن به شکلی هدفمند 100 دبیرستان دخترانه در مشهد را زیر پوشش آموزش های پیشگیری از سرطان در حوزه های تغذیه، سبک زندگی سالم، روانشناسی، ژنتیک، ورزش و خود آزمایی قرار داده است.

 پیشگیری از سرطان

نهادینه کردن راهبرد پیشگیری از سرطان در بین دانش آموزان

دبیر علمی سومین سمپوزیوم بین المللی نسترن گفت:در طول دو دهه گذشته بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان برنامه های کنترل سرطان و برنامه های آموزشی پیشگیری از سرطان را در سطوح دبستان و دبیرستان اجرا کرده اند تا انتخاب سبک زندگی سالم توسط جوانان نهادینه شود.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه وزارت بهداشت و درمان بر سیاست های درمانی تاکید دارد، مرکز پیشگیری از سرطان نسترن امیدوار است بتواند این خلاء را حداقل در استان خراسان پر کند و تجربه های کسب شده در حوزه آموزش روش های پیشگیری از سرطان را در آینده به دیگر استان های کشور انتقال دهد. متولی زاده در پایان گفت :وزارت ورزش ، دبیر خانه سلامت و فیفا از برگزار کنندگان و همراهان سمپوزیوم است.

آموزش راهبرد پیشگیری از سرطان به دانش آموزان

آموزش راهبرد پیشگیری از سرطان به دانش آموزان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از بهداشت‌ نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف