نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها انجام این کارها هنگام سرماخوردگی ممنوع !
سرماخوردگی ، پیشگیری از سرماخوردگی
در زمان سرماخوردگی از طاق باز خوابیدن بپرهیزید ، چرا که امکان بروز بیماری های ریوی به دنبال زکام را افزایش می دهد.

روشهای پیشگیری از سرماخوردگی

فصل زمستان که شروع می شود همه مردم از اینکه سرما بخورند نگران می شوند و بیش از پیش نکاتی را برای پیشگیری از سرماخوردگی رعایت می کنند. ولی بسیاری از اوقات حتی با رعایت کامل نکات پیشگیری از سرماخوردگی ، افراد دچار سرماخوردگی می شوند و به دنبال راه هایی برای درمان سرماخوردگی شان هستند و به مصرف داروها یی مختلفی روی می آورند. اما گاهی پیش می آید که بعضی افراد در فصول دیگر هم دچار سرماخوردگی می شوند.

سرماخوردگی که با نام های نازوفارنژیت ، رینوفارنژیت و زکام حاد نیز شناخته می شود، بیماری واگیر مربوط به دستگاه تنفسی فوقانی است که عمدتاً بینی را تحت تأثیر قرار می دهد. سرماخوردگی معمولاً با خستگی، احساس سرما، عطسه و سردرد آغاز می شود و با علائمی چون سرفه، گلودرد، آبریزش بینی و تب ادامه می یابد و معمولاً هفت تا ده روز بعد برطرف می شود و برخی علائم ممکن است تا سه هفته طول بکشد. بیش از دویست نوع ویروس عامل سرماخوردگی وجود دارد.

یک پزشک طب سنتی اظهار داشت :پوشاندن سر در زمان سرماخوردگی و آبریزش بینی ضروری است.

به گفته وی برای پیشگیری از بروز سرماخوردگی نیز از دستورات لازم الاجراست به ویژه زمان هایی که حساسیت نسبت به تغییر دما افزایش می یابد مثل زمان خروج از حمام, استخر و سونا و مکان های بسیار گرم بسیار موثر است.

سرماخوردگی

پرخوری از عوامل مستعد کننده برای بروز سرماخوردگی است

پرخوری از عوامل مستعدکننده فرد برای بروز سرماخوردگی است

این دستیار تخصصی طب سنتی افزود:پرخوری در زمان سرماخوردگی و آبریزش بینی باعث تشدید و طولانی شدن دوره درمان آن خواهد شد. همچنین پرخوری از عوامل مستعدکننده فرد برای بروز زکام است.

در زمان سرماخوردگی از طاق باز خوابیدن بپرهیزید

وی ادامه داد:در زمان ابتلا به سرماخوردگی از طاق باز خوابیدن بپرهیزید؛ چرا که امکان بروز بیماری های ریوی به دنبال زکام را افزایش می دهد. ترجیحاً به گونه ای بخوابید که سرتان در راستای بدن قرار گیرد و به گونه ای روی پهلوها بخوابید که سوراخ های بینی رو به زمین باشند.

 سرماخوردگی

در هنگام سرماخوردگی از طاق باز خوابیدن بپرهیزید

نوشیدن آب سرد در زمان سرماخوردگی ممنوع است

وی اضافه کرد:نوشیدن آب سرد در زمان ابتلا به سرماخوردگی ممنوع است همچنین خواب طی روز در زمان ابتلا به زکام تا حد امکان باید کاهش یابد به ویژه خوابیدن با فاصله کم از خوردن غذا؛ چرا که باعث تشدید و طولانی شدن دوره درمان می شود.

انجام این کارها هنگام سرماخوردگی ممنوع !

انجام این کارها هنگام سرماخوردگی ممنوع !
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از سلامت نیوز / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف