نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها پیشگیری از سکته با فولیک اسید
فولیک اسید ، فشار خون بالا
طبق یافته محققان چینی فولیک اسید می تواند به کاهش احتمال بروز سکته در افرادی که دارای فشار خون بالا هستند کمک کند.
تاریخ انتشار : 14 فروردین 1394
بازدید : 6,232 نفر

تاثیر مثبت فولیک اسید در پیشگیری از سکته...

 

این مطالعه که توسط دکتر «یانگ هیو» در بیمارستان فرست دانشگاه پکینگ انجام شد، نتایج را در بیش از 20 هزار فرد بزرگسال در چین که مبتلا به بیماری فشار خون بالا بوده و دچار حمله قلبی یا سکته نشده بودند، پیگیری کردند. به شرکت کنندگان به طور تصادفی روزی یک قرص فولیک اسید و داروی «انالاپریل» مربوط به فشار خون بالا داده می شد.

در 4.5 سال طول دوره درمان، اولین بروز سکته در 2.7 درصد از افراد گروه مصرف کننده فولیک اسید/انالاپریل و 3.4 درصد در گروه دریافت کننده انالاپریل به تنهایی مشاهده شد. این بدین معناست که ریسک بروز سکته در بین افراد دریافت کننده همزمان اسیدفولیک و انالاپریل، 21 درصد کمتر بود.

فشارسنج

فولیک اسید و نقش آن در جلوگیری از سکته


همچنین مشخص شد که افراد مصرف کننده انالاپریل/فولیک اسید کمتر در معرض خطر بروز سکته ایسکمی، یعنی 2.2 درصد در مقابل 2.8 درصد، بودند. حملات ایسکمی، حملات ناشی از انسداد رگ ها هستند و در حدود 87 درصد از مجموع تمام سکته ها را دربر می گیرند.

پژوهشگران دریافتند مصرف فولیک اسید با کاهش مرگ و میرهای ناشی از ناراحتی های قلبی، حمله قلبی و سکته، یعنی 3.1 درصد در مقابل 3.9 درصد، همراه است.

پیشگیری از سکته با فولیک اسید

پیشگیری از سکته با فولیک اسید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 11
برگرفته از مهر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 11 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف