دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارجامعه پیش بینی هواشناسی از ادامه بارش برف و باران در کشور
برف و باران ، بارش برف و باران
سامانه بارشی از روز گذشته در کشور فعال شده است و پیش بینی سازمان هواشناسی تداوم بارش برف و باران تا روز یکشنبه می باشد.
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1395
بازدید : 4,111 نفر

پیش بینی هواشناسی از تداوم بارش برف و باران

احد وظیفه با بیان اینکه سامانه بارشی از روز گذشته در کشور فعال شده است، گفت:این سامانه از دیشب به طور کامل مناطق غربی، شمال غرب، مرکز و مناطق شمالی کشور را دربرگرفته است.

 
وی خاطرنشان کرد:از روز گذشته تاکنون استان های شمالی کشور (گلستان، مازندران، گیلان)، استان های غربی کشور (لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، ایلام)، استان های دامنه البرز (زنجان، البرز، تهران و قزوین) بارندگی داشته اند که این بارندگی در قسمت های مرکزی به شکل باران و در ارتفاعات زاگرس و البرز به صورت برف بوده است.
 
وظیفه گفت:شهرستان های هشتگرد، نهاوند، دماوند در استان تهران بارش برف را داشتند.
 
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز در تهران میزان بارش باران قابل توجه است، خاطرنشان کرد:میزان بارش به اندازه ای است که احتمال آب گرفتگی در سطح شهر وجود دارد.
 
وی افزود:اخطاریه از سه روز گذشته درباره ابگرفتگی معابر داده شده است.
 
وظیفه با اشاره به اینکه این سامانه تا یکشنبه در کشور فعال است، تصریح کرد:این سامانه بارش برف سنگین را در چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات لرستان و در غرب کردستان و غرب آذربایجان غربی را به همراه دارد.
 
وی شدت بارش این سامانه را برای پایتخت امروز عنوان کرد و گفت:این سامانه تا صبح روز دوشنبه تداوم دارد و بارش ها برای تهران همچنان تا دوشنبه پیش بینی می شود.
 
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش برف در ارتفاعات البرز نیز قابل توجه است به مسافران توصیه کرد:برای سفر به مناطق شمالی کشور حتما نیاز به زنجیر چرخ است. همچنین در گذرگاه های زاگرس مرکز و شمال غرب کشور هم بارش برف تداوم دارد پس استفاده از زنجیر چرخ برای عبور از این مناطق ضروری است.
 
وظیفه از تداوم این سامانه تا روز دوشنبه خبر داد و گفت:این سامانه دوشنبه از قسمت شرق کشور خارج می شود.
 
وی ادامه داد:عمده بارش این سامانه نیمه شمالی کشور است و نیمه جنوبی را تحت تاثیر قرار نمی دهد.
 
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:هسته بارش در ارتفاعات زاگرس شامل استان های لرستان، ایلام، کردستان، چهارمحال و بختیاری پیش بینی می شود و هسته بارش در شمال کشور نیز در گیلان و ارتفاعات البرز خواهد بود.
 
وظیفه کمینه دمای هوای امروز تهران را سه درجه سانتیگراد عنوان کرد و افزود:بیشینه دمای هوای امروز تهران نیز 6 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

پیش بینی هواشناسی از ادامه بارش برف و باران در کشور

پیش بینی هواشناسی از ادامه بارش برف و باران در کشور
4.717
برگرفته از میزان - /م
این مطلب مفید بود ؟ 16 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف