نمناک اخبارجامعه پیش بینی هواشناسی از تداوم رگبار و رعد و برق در کشور
هواشناسی ، پیش بینی هواشناسی
مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی از تداوم رگبار و رعد و برق در برخی مناطق کشور و همچنین وزش باد شدید در جنوب غرب خبر داد.
تاریخ انتشار : 16 خرداد 1397

پیش بینی هواشناسی از تداوم رگبار و رعد و برق در کشور

ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رعد و برق و رگبار باران در برخی مناطق کشور گفت:وزش باد شدید در جنوب غرب کشور باعث خیزش گرد و خاک و افت کیفیت هوا می شود. 

احد وظیفه با اشاره به اینکه بر اساس آنالیز آخرین اطلاعات هواشناسی طی امروز (16 خرداد) در شمال شرق و ارتفاعات البرز شرقی رگبار باران و در برخی نقاط رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود، اظهار کرد:رگبار باران در ساعات بعد ازظهر در زاگرس مرکزی نیز محتمل است. 

وی ادامه داد:طی فردا (17 خرداد) در برخی نقاط البرز شرقی، شمال خراسان رضوی و شمال استان های آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار باران و وزش باد دور از انتظار نیست. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه وزش باد شدید در شمال شرق، نوار شرقی و جنوب غرب کشور پیش بینی می شود، تصریح کرد:خیزش گرد و خاک در استان خوزستان و منطقه زابل کیفیت هوا در این مناطق را تحت تاثیر قرار خواهد داد. 

به گفته وظیفه، روز جمعه (18 خرداد) وزش باد شدید در نوار شرقی کشور و رگبار باران در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل به ویژه در مناطق شمالی این استان ها، ارتفاعات البرز شرقی و در بعد ازظهر در ارتفاعات استان کرمان پیش بینی می شود. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک در این روز در خوزستان و ایلام انتظار می رود، گفت:خلیج فارس طی فردا (17 خرداد) در بعد ازظهر مواج است. همچنین این شرایط روز جمعه (18 خرداد) نیز ادامه می یابد. 

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، گفت:آسمان تهران فردا (17 خرداد) صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد و در بعدازظهر افزایش باد با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و روز جمعه (18 خرداد) صاف، در بعد ازظهر وزش باد با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی از تداوم رگبار و رعد و برق در کشور

پیش بینی هواشناسی از تداوم رگبار و رعد و برق در کشور
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف