نمناک اخبارجامعه تکذیب پیش بینی زلزله مرز ایران و عراق توسط آمریکا
پیش بینی زلزله ، زلزله شناسی
استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، پیش بینی زلزله 21 آبان مرز ایران و عراق را توسط سازمان زمین شناسی آمریکا رد کرد.
تاریخ انتشار : 22 آبان 1396

پیش بینی زلزله عراق توسط سازمان زمین شناسی آمریکا

استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، پیش بینی زمین لرزه 21 آبان مرز ایران و عراق را توسط سازمان زمین شناسی آمریکا رد کرد.
در حالی که برخی از رسانه ها اعلام کرده اند که پیش بینی زمین شناسی آمریکا درباره زلزله شدید در عراق، چهارسال بعد بوقوع پیوسته است، مهدی زارع، استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در پاسخ به این خبر نوشت:هیچ منبعی قبل از رخداد 21-8-96 وقوع این زلزله را اعلام نکرده بود، از جمله مطلبی که به سازمان زمین شناسی آمریکا در سال 2013 نسبت داده می شود کذب است چرا که اساسا آن سازمان هرگز چنین کاری نمی کند و نکرده است.
او ادامه داد:متاسفانه خبرگزاری ایرنا متنی جعلی را که بعد از زلزله 2013 (1392ش) سراوان در فضای مجازی منتشر شده بود، به عنوان پیش بینی سازمان زمین شناسی آمریکا منتشر کرده است. این خبر مطلقا واقعیت علمی ندارد.
پیش از این ، خبرگزاری ایرنا در خبری نوشته بود که در سال 2013 سازمان زمین شناسی آمریکا 13 هشدار داده بود که در سال2013 باید یک زمین لرزه بزرگ در عراق رخ دهد که این اتفاق نیفتاد.

این سازمان همان موقع اعلام کرده بود که صفحه بزرگی در عمق زمین در عمق 20 کیلومتری از جنوب شرق ایران به سمت کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از جنوب ایران به حرکت در می آید و جنوب عراق را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.
مساله ای که مهدی زارع، استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله آن را رد می کند.

تکذیب پیش بینی زلزله مرز ایران و عراق توسط آمریکا

تکذیب پیش بینی زلزله مرز ایران و عراق توسط آمریکا
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از خبرآنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف