نمناک تکنولوژیاختراعات پیش بینی سرطان سینه توسط یک دانش آموز+عکس
سرطان سینه ، تشخیص سرطان
تولید نرم افزار هوشمند پیش بینی دقیق سرطان سینه در میان زنان توسط یک دانش آموز 14 ساله آمریکایی که دقت تشخیص سرطان سینه را تا 20 درصد افزایش می دهد مورد توجه مسئولان گوگل قرار گرفت.
تاریخ انتشار : 19 مهر 1395

پیش بینی سرطان سینه توسط نخبه 14 ساله

آنیکا چیرلا دانش آموز 14 ساله آمریکایی با به کارگیری فناوری یادگیری ماشینی موفق به تولید نرم افزار هوشمند پیش بینی دقیق سرطان سینه در میان زنان شد.
نمایشگاه علوم گوگل این هفته میزبان 16 تیم نوجوان نخبه از سراسر جهان برای ارائه ایده های خلاقانه و خلاصه مقالات بود.

نمایشگاه امسال گوگل بیشتر بر فناوری هوش مصنوعی به ویژه یادگیری ماشینی تمرکز داشت. اکثر دانش آموزان نخبه از سراسر جهان، طرح های جالب توجهی را در این نمایشگاه ارائه کردند. در میان طرح های موجود، طرح دانش آموز نخبه آمریکایی که دقت تشخیص سرطان سینه را تا 20 درصد افزایش می دهد، مورد توجه مسئولان گوگل قرار گرفت.

دستگاه تشخیص سرطان

نرم افزار هوشمند پیش بینی دقیق سرطان سینه 

این دانش آموز نخبه با ساخت یک نرم افزار با اطلاعات دریافتی از ماموگرام دیجیتال و شاخص میزان تراکم توده موفق شد تا دقت پیش بینی سرطان سینه را از 64 درصد به 84 درصد افزایش دهد.

نرم افزار طراحی شده توسط این دانش آموز طیف بیشتری از اطلاعات در مورد وضعیت بافت پستان را مورد بررسی قرار داده و با مقایسه اطلاعات نهایی با پایگاه تصاویر اینترنتی مربوط با ماموگرام های قبلی، دقت پیش بینی سرطان را تا 20 درصد افزایش می دهد.

پیش بینی سرطان سینه توسط یک دانش آموز

پیش بینی سرطان سینه توسط یک دانش آموز+عکس
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از عصر ایران-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف