نمناک اخباراقتصاد پیش بینی قیمت طلا در ماه محرم 96
قیمت طلا در محرم ، قیمت طلا در محرم
عبدالله محمدولی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان طلا و جواهر در باره وضعیت قیمت طلا در ماه محرم و صفر سال جاری توصیه هایی عنوان کرد.
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1396

قیمت طلا در ماه محرم و صفر چگونه خواهد بود؟

فرارسیدن ایام سوگواری محرم و صفر از 31 شهریورماه جاری، یکی از فاکتورهایی است که باید در سرمایه گذاری های روزهای اخیر، آن را در نظر بگیریم ، از حالا پیش بینی ها در مورد قیمت طلا در محرم به گوش می رسد.

در یک ماه گذشته، قیمت هر گرم طلا در بازار ایران، با 7 درصد افزایش از 118 به 125 هزار و 300 تومان در روز جاری صعود کرده است. شش ماه پیش، قیمت هر گرم طلا 113 هزار تومان بود که بر این اساس، افزایش قیمت طلا در شش ماهه اخیر، 10٫6 درصد بوده است. در بازار جهانی نیز قیمت هر اونس طلا با 3٫4 درصد افزایش از 1283 به 1327 دلار رشد کرده است. این افزایش در شش ماهه اخیر، از 1230 به 1326 دلار در هر اونس بوده که رشدی 7٫8 درصدی را نشان می دهد. این جهش های قیمتی، برخی سرمایه گذاران و سفته بازان را به امید ادامه روند صعودی، به خرید طلا در روزهای اخیر تحریک کرده است. عبدالله محمدولی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان طلا و جواهر در این باره توصیه هایی دارد.

وی می گوید:اگر کسی در حال حاضر پول لازم است و طلا در اختیار دارد، به نظرم بفروشد بهتر است. اما اگر در حال حاضر، نیازی به آن پول ندارد، پیش بینی می کنم روند افزایشی ادامه یابد و طلاهای او، گران تر شود. این کارشناس بازار طلا معتقد است:اگر کسی طلا ندارد و می خواهد به امید افزایش قیمت این فلز گرانبها در کوتاه مدت، طلا بخرد، بهتر است چنین اقدامی نکند، چون در کوتاه مدت جهش زیادی در قیمت طلا تجربه نخواهیم کرد.

محمدولی تأکید می کند:اگر کسی بلندمدت تر فکر می کند، به خاطر صعودی بودن روند آتی طلا، می تواند به افزایش قیمت آن دلخوش باشد.

پیش بینی قیمت طلا در ماه محرم 96

پیش بینی قیمت طلا در ماه محرم 96
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 7
برگرفته از افکار نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف