نمناک اخباراقتصاد پیش بینی قیمت طلا در هفته جاری توسط کیتکو
شرکت کنندگان در آمارگیری این هفته کیتکو درباره نرخ طلا برای هفته پیش رو مسیر مشخصی را نشان نمی دهد. اغلب تعداد نظرها مساوی است.
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1391

'در آمارگیری این هفته کیتکو 29 نفر شامل معامله گران شمش طلا، بانک های سرمایه گذاری، معامله گران بازارهای آتی، مدیران پولی و تحلیل گران بازارهای آتی شرکت کردند که از این میان 13 نفر افزایش قیمت ها در هفته آینده پیش بینی می کنند، 8 نفر انتظار کاهش قیمت را دارند و 8 نفر نیز انتظار ثبات یا نوسانات اندک قیمت طلا را دارند. با این حساب 44.83 و 27.58 درصد از افراد به ترتیب انتظار افزایش و کاهش قیمت ها را دارند در حالیکه تنها 27.59 درصد از افراد انتظار ثابت یا نوسانات اندک قیمت طلا را دارند.
افرادی که اعتقاد بر افزایش قیمت طلا دارند تحلیلشان اینست که بازار طلا امکان بالقوه ثبت قیمت های حمایتی را در حدود 1551 دلار در هر اونس دارد و حفظ این سطح قمیتی نشان از افزایش بیشتر قیمت ها در آینده دارد. سایرین نیز به افزایش خرید فیزیکی و ادامه سیاست های فوق انبساطی بانک مرکزی منجر به افزایش قیمت های طلا خواهد شد. نظریات در مورد رسیدن بازار طلا به یک محدوده قیمتی قابل قبول، باعث شده است که سایرین نیز انتظار بازگشت طلا به سطوح قیمتی قبلی و افزایش قیمت ها را داشته باشند.
معتقدان به کاهش قیمت طلا استدلالشان این است که بازار توان تجربه قیمت های بالاتر از 1611 دلار در هر اونس را ندارد و علاوه بر آن نمودارهای فنی کوتاه مدت بازار طلا نیز چنین روندی را تایید می کنند.
طرفداران ثبات یا نوسانات اندک قیمت طلا بیان می کنند که در انتظار عاکس العمل بازار طلا به قیمت های معاملاتی کمتر از 1611 دلار در هر اونس هستند به ویژه که انتظارات نسبت به بهبود وضعیت بازار طلا همچنان منفی است و بازار دارایی های سرمایه ای در حال حاضر توجه و علاقه اکثر سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.'

پیش بینی قیمت طلا در هفته جاری توسط کیتکو

پیش بینی قیمت طلا در هفته جاری توسط کیتکو
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از khabarbank.com
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف