کاهش دما

ورود 3 سامانه بارشی به کشور

تاریخ انتشار : 16 آذر 1398کد مطلب : 43333زمان مطالعه : 3 دقیقه
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود 3 سامانه بارشی به کشور خبر داد.

3 سامانه بارشی جدید در کشور

ایسنا: مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سه سامانه بارشی به کشور طی هفته جاری از بارش باران در نیمه غربی، شرقی و جنوبی کشور خبر داد. 

صادق ضیاییان اظهار کرد:امروز (16 آذرماه) سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است و در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی در جنوب غرب و دامنه های البرز مرکزی در استان های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان بارش باران و برف و در جنوب غرب، جنوب و مرکز کشور بارش باران، گاهی با رعد و برق پیش بینی می شود. 

وی ادامه داد:بارش باران در استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، جزایر خلیج فارس و بارش برف در استان های چهارمحال و بختیاری، لرستان، جنوب اصفهان، همدان، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی شدید است. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که فردا (17 آذرماه) سامانه بارشی در کل کشور فعال است، تصریح کرد:در شمال فارس، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال استان مرکزی و قزوین بارش شدت بیشتری دارد. از بعد از ظهر فردا از فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور کاسته می شود و در نیمه شرقی بارش پراکنده رخ می دهد و در اواخر وقت از شمال شرق کشور خارج خواهد شد. 

به گفته ضیاییان طی روز دوشنبه (18 آذرماه) سامانه دیگری به جنوب و غرب کشور وارد می شود و بارش باران و رعد و برق در جنوب، جنوب شرق و شرق را به دنبال دارد همچنین بارش پراکنده باران و برف در دامنه های زاگرس مرکزی در نوار غربی کشور دور از انتظار نیست. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در این روز در جزایر واقع در شرق خلیج فارس، جنوب بوشهر، جنوب فارس بارش شدت بیشتری دارد، اظهارکرد:روز سه شنبه (19 آذرماه) با گسترش فعالیت یک سامانه به غرب، جنوب غرب و جنوب کشور، بارش در نیمه جنوبی تشدید خواهد شد همچنین در جنوب فارس، جنوب بوشهر، جزایر شرق خلیج فارس، هرمزگان، جنوب کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، شمال ایلام و لرستان بارش شدت بیشتری دارد. 

وی ادامه داد:طی روز چهارشنبه (20 آذرماه) به تدریج از فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور کاسته می شود و در کل نیمه شرقی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهیم داشت. این سامانه در اوایل شب چهارشنبه از شرق کشور خارج می شود و از روز پنج شنبه (21 آذرماه) سامانه جدیدی غرب و جنوب غرب را فرا می گیرد. 

ضیاییان با بیان این که امروز (16 آذرماه) بارش در سواحل غربی خزر ادامه دارد، اظهار کرد:فردا در تمام استان های نوار ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی و روز دوشنبه (18 آذرماه) در استان های گلستان و خراسان شمالی بارش باران پیش بینی می شود. همچنین امروز شمال و مرکز خلیج فارس و طی روزهای یکشنبه و سه شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا (17 آذرماه) ابری و مه آلود در برخی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد در بعد از ظهر افزایش باد، گاهی با رعد و برق با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (18 آذرماه) نیز کمی ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی از ورود 3 سامانه بارشی جدید به کشور

11
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب : هواشناسی
وبگردی