پیله های طلایی رنگ
اغلب پیله هایی که دیدیم به رنگ سفید ، سبز یا زرد بودند ولی اینبار پیله ای نایاب و بسیار زیبا به رنگ طلایی را در این مطلب مشاهده میکنید.

پیله های نادر و کمیاب طلایی رنگ

پیله ها که محلی برای رشد پروانه ها می باشند، منبع غنی از پروتئین ها می باشند که در برخی از کشورها به قیمت بالایی خریداری و خورده می شوند. با این حال پیله های متنوعی وجود دارند که رنگ و مدل هر یک از آنها نشان دهنده نوع پروانه ای می باشد که تا مدتی بعد از آن خارج خواهد شد.

در میان گران قیمت ترین پیله هایی که ممکن است در طبیعت به سختی مشاهده شوند، " Mechanitis polymnia " می باشند که بسیار خاص و منحصر بفرد هستند چرا که رنگ و شکل این پیله ها همانند یک تکه طلای روشن و براق است که بیشتر در جنگل های آمریکای مرکزی و جنوبی آمریکا زندگی می کنند.

به معنای واقعی کلمه این نوع پیله ها واقعا جذاب و براق هستند که گاها دارای طولی بیش از 75 متر خواهند داشت که به دلیل شکل و فرمی که دارند، هر شخصی نمی تواند آنها را بیابد اما اغلب آنها به دام شکارچیان می افتند و با این حال این فرم پیله یک نوع مکانیسم دفاعی و استتار آنها در برابر دشمنانشان می باشد.

با این حال زمانیکه پرندگان و حیوانات می خواهند به آنها حمله کنند، ابتدا چهره انعکاس شده خود را بر روی صورت آنها مشاهده می کنند و این دلیلی بر دوری از این پیله براق می باشد! همان گونه که مشاهده می کنید، پروانه خارج شده از این پیله طلایی رنگ نیز همانند پیله اش بسیار زیبا و جذاب است.

پیله های پروانه کمیاب و شگفت انگیز طلایی رنگ + عکس

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
وبگردی