نمناک تکنولوژیاختراعات بازی پینگ پنگ با نوای موسیقی توپ+تصویر
پینگ پنگ ، میز پینگ پنگ
یک طراح انگلیسی نوعی میز پینگ پنگ جالب طراحی کرده که با ضرب آهنگ توپ، موسیقی می نوازد.

این میز پینگ پنگ متناسب با بازی موسیقی پخش می کند

مارک ویلر طراح خوش ذوق انگلیسی دو میکروفون تماسی را روی راکت های پینگ پنگ نصب و یک ریزکنترلگر آردینو را در رترو رادیو پنهان کرده است و همچنین با طراحی یک اپلیکیشن، میز پینگ پنگی را ارائه کرده است که با ریتم بازی افراد موسیقی می نوازد.

ایده میز پینگ پنگ FM به این شکل است که یک موسیقی همزمان با بازی نواخته می شود و ریتم آن با سرعت ضربه زدن به توپ حفظ می شود. به گفته طراح این میز، اگر سرعت بازی کم باشد یا توپ بیفتد، موسیقی متوقف خواهد شد.

 میز پینگ پونگ

پینگ پنگ با نوای موسیقی توپ

میکروفون درون راکت ها طنین تماس توپ را برداشت می کند که سپس توسط ریزکنترل گر آردینو پردازش می شود. اگر ضربه توپ ثبت شود، اپلیکیشن روی رایانه به کنترل موسیقی و تنظیم سرعت آن براساس سرعت بازی خواهد پرداخت.

همچنین از این طریق می توان با دقت بسیار بیشتری از سرعت اجرای بازی پینگ پنگ مطلع شد و این سرعت را بر حسب تمایل افراد به تدریج کم و زیاد کرد.

میز پینگ پونگ

پینگ پنگ با نوای موسیقی توپ

در صورتی که توپ به راکت ها برخورد نکرده و جریان بازی قطع شود، پخش موسیقی نیز متوقف می شود. میکروفون مذکور با دریافت اثر برخورد توپ آن را پردازش کرده و به امواج رادیویی یکپارچه مبدل می کند و سپس ریتم موسیقی بر همین اساس تنظیم می شود.

برنامه موبایلی هم برای تنظیم موسیقی و بررسی و مشاهده دقیق سرعت بازی قابل استفاده است. مبدع خوش ذوق این ابزار یک امکان مشاهده ویدئویی ریتم بازی را هم فراهم کرده است. در این ویدئو صفحه نمایشگر به دو بخش تقسیم می شود و بعد از برخورد توپ با هر راکت تصویر آن همراه با صدایی خاص به لرزه درمی آید. پس از باخت هم راکت متعلق به فرد بازنده آه کشیده و اظهار ناراحتی می کند. همچنین موسیقی در حال پخش نیز بر مبنای علاقه کاربران قابل تغییر است.

بازی پینگ پنگ با نوای موسیقی توپ

بازی پینگ پنگ با نوای موسیقی توپ+تصویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از مهر -/ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف