نمناک اخبارسیاست 1500 جوان ایرانی از پیوستن به داعش انصراف دادند
پیوستن به داعش ، داعش
وزیر اطلاعات در رابطه با انصراف 1500 جوان ایرانی از پیوستن به داعش خبر داد و درمورد امنیت مرزهای کشور در برابر تروریستها گفت.
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1395

انصراف 1500 جوان ایرانی از پیوستن به داعش

حجت الاسلام سیدمحمود علوی در خطبه های پیش از نماز جمعه در مصلی قدس قم با اشاره به ناامنی های منطقه عنوان کرد:در منطقه به وسیله جریان های تروریستی با جان مردم بازی می کنند و به نام اسلام آبروی اسلام ناب محمدی را می برند.

وزیر اطلاعات افزود:جبهه ناامنی به وسیله تروریست های نادان و جاهل و از خدا بی خبر بر دنیا حاکم شده است اما به لطف الهی و توجهات امام زمان(عج) و سربازان گمنامش در دستگاه های اجرایی کشور و از جمله وزارت اطلاعات و سپاه و بسیج قهرمان و قوه قضائیه از امنیت این کشور صیانت می شود.

وی تصریح کرد:به گفته رهبر معظم انقلاب، امنیت در ایران بی بدیل است کشورهای اروپایی و آمریکایی با وجود سیستم های جاسوسی و تجهیزات روز حوادث تروریستی زیادی را تجربه کردند و در برابر حرکت های تروریستی آسیب پذیر شدند و امنیت آن ها همانند کاخ شیشه ای ترک می خورد.

علوی اظهار کرد:مردم انقلابی با اعتمادی که به وزارت اطلاعات دارند هر گونه حرکت مشکوکی را به ستادهای خبری 113 اطلاع می دهند و سربازان گمنام امام زمان (عج) هر گونه توطئه امنیتی را کشف و نابود می نمایند.

وی خاطرنشان کرد:به لطف تلاش های سربازان گمنام برخی از حرکت های دشمن در مرز های کشور و پدیده های ضد امنیتی کاهش یافته و اتفاقات به حداقل رسید که نتیجه هم افزایی و وحدت افراد اثر گذار و سربازان گمنام امام زمان(ره) در سایه نظام جمهوری اسلامی و رهبری و تدابیر دولت می باشد.

وزیر کشور عنوان کرد:یکی از وظایف مهم حکومت اسلامی، برقراری امنیت در کشور است که در این مسیر نیروهای وزارت اطلاعات تلاش های گسترده ای را به ثمر نشانده اند.

وی گفت:نیروهای اطلاعاتی با ولایتمداری و وارستگی و عشق به برگزاری امنیت در این مرز و بوم امنیت را به وجود می آورند و با راهکارهای علمی و نگاه کارشناسی به برنامه ریزی می پردازند و در این میان نیروهای تحصیل کرده دانشگاهی و حوزوی دارای کارشناسی و دکترا و علوم سیاسی و جامعه شناسی و رشته های حقوق و مدیریت و علوم امنیتی کار امنیت را با کمترین هزینه در کشور دنبال می کنند.

حجت الاسلام علوی یادآور شد:دشمنان با این روش های امنیتی در انجام توطئه های خود در کشور ناکام می مانند و با هوشیاری رهبری و مردم و نیروهای اطلاعاتی بسیاری از اقدامات ضد امنیتی خنثی می شود همه ما باید قدردان امنیتی که در کشور اسلامی ایران حاکم است باشیم.

وی افزود:رهبر انقلاب در توصیه های خود فرموده اند که باید در جذب حداکثری و دفع حداقلی تلاش کنیم بر این اساس وزارت اطلاعات با اخلاق مداری و برخورد خوش در جهت جذب مردم به سوی نظام تلاش می کند و حتی به گونه ای با متهمان خود رفتار می کند که می توان ندامت را در آن ها مشاهده کرد.

وزیر اطلاعات تاکید کرد:لطف و مهربانی وزارت اطلاعات با مردم است و رعب و وحشت را در دل های دشمنان می اندازیم خدا را شاکریم که وزارت اطلاعات با انجام وظیفه و همچنین خدمات خود توانسته رتبه هشتم در سال 93 در مقبولیت و محبوبیت در مردم را به رتبه 3 برساند.

وی خاطرنشان کرد:برخی از افراد در حال جذب نیروهایی به گروه های تروریستی هستند ما قبل از اینکه موفق به جذب این نیروها شوند با آنها گفت وگو می کنیم و با رفتار و منش اسلامی آن ها را متوجه اشتباهاتشان می نمائیم.

حجت الاسلام علوی بیان کرد:در این راه تاکنون بیش از 1500 جوان ایرانی را که قصد داشتند به گروه های تروریستی بپیوندند شناسایی کرده و طبق مبانی اسلامی و دینی و قرآنی آن ها را از مسیر برحذر داشته و از پیوستن به داعش جلوگیری کرده ایم.

وی گفت:ما بر این باوریم که پیشگیری بهتر از درمان است و می توان با برخورد اسلامی از بسیاری از جریانات جلوگیری کرد.

وزیر اطلاعات متذکر شد:ما از فرهنگ غنی دینی و اسلامی برخوردار هستیم که با ناسزا گفتن و برخورد های نامناسب مخالف است چرا باید باب ناسزاگوئی باز باشد امت اسلامی نباید با یکدیگر درگیر باشند اگر می خواهیم نظام و انقلاب و اسلام قوی داشته باشیم در سایه وحدت و همدلی میسر است.

وی خاطرنشان کرد:وزارت اطلاعات با هیچ گرایشی به جناح های سیاسی به کار خود ادامه می دهد چرا که این وزارت هیچ گاه متعلق به هیچ جناحی نیست و همواره بر شرکت کردن جناح ها در انتخابات حق قائل است و به آن احترام می گذارد.

علوی عنوان کرد:خداوند امنیت را بر دلها حاکم می کند و وزارت اطلاعات مطابق با رسالت خود با تاسی از رهبر معظم انقلاب در جهت ایجاد آرامش در این مرز و بوم تلاش می کند.

1500 جوان ایرانی از پیوستن به داعش انصراف دادند

1500 جوان ایرانی از پیوستن به داعش انصراف دادند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف