نمناک سرگرمیگوناگون پیوند باور نکردنی انگشتان دست به شکم! + تصاویر
پیوند انگشتان دست ، پیوند دست
جراحان در اقدامی عجیب و باورنکردنی دست پیرمردی را که به دلیل سوختگی شدید از کار افتاده بود به شکمش پیوند زدند. در ادامه تصاویر پیوند انگشتان دست این پیرمرد به شکمش را ملاحظه می فرمائید.
بازدید : 7,058 نفر

پیوند انگشتان دست به شکم
 

اتفاقات و حوادث عجیب و غریب در دنیای پیرامونمان کم نیست اتفاقاتی که شاید ممکن است خیلی دلخراش باشند مثل ماجرای مردی که دستش بین گلگیر گرفتار شد و منجر به سوختگی شدید دست وی شده است،در یک شیوه جراحی بسیار نادر، پزشکان انگشتان دست این مرد را در شکم او مخفی کردند تا در زمان مناسب آن ها را مجدداً از شکم او خارج کنند.

اواخر ماه ژوئن فرانک به تنهایی در خانه مشغول تعویض تایر یک تریلر بود. زمانی که جَک لیز خورد و افتاد، دست او بین گلگیر گرفتار شد و یک ساعت و نیم طول کشید تا کمک از راه برسد؛ اما فلز داغ در هوای 37 درجه سانتی گراد مثل اتو داغ شد و دستش را پخت و پوست آن تقریباً از بین رفت! پس از انجام اِکو پزشکان تشخیص دادند که برداشتن پوست از جای دیگر بدن و پیوند آن به بافت سوخته در این مورد کارگر نمی افتد چراکه سوختگی تا نزدیک استخوان پایین رفته بود و بدون یک منبع خونی مناسب پیوند پوست هم مؤثر نبود و احتمال داشت باعث مرگ پوست جدید شود؛ بنابراین روش پیوند دست به شکم پیشنهاد شد.

کیسی رِیز درباره این عمل جراحی که پزشکان برای نجات دست پدربزرگ 87 ساله اش پیشنهاد داده بودند، به پدربزرگش گفت:آن ها قرار است دستت را داخل شکمت بگذارند. فرانک رِیز هم این عمل عجیب را پذیرفت و مدت سه هفته را در حالی در بیمارستان هوستون متودیست بستری بود که دست چپ او زیر لایه ای از گوشت شکمش قرار داشت تا بدین وسیله دست مصدوم زمان بیشتری را برای بهبود و البته دسترسی به منبع خونی تازه داشته باشد. هرچند این عمل اولین باری در دنیا نیست که انجام می شود،  بااین حال چندان هم رایج نیست.

پیوند انگشتان دست

پیوند انگشتان دست

پیوند باور نکردنی انگشتان دست به شکم! + تصاویر

پیوند باور نکردنی انگشتان دست به شکم! + تصاویر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 20
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 13 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف