نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت دومین عمل پیوند صورت انجام شد + تصاویر 18+
پیوند صورت ، جراحی پیوند صورت
دومین عمل پیوند صورت روی یک زن در لهستان با موفقیت انجام شد و این زن دوباره به زندگی بازگشت .
تاریخ انتشار : 8 آبان 1395
بازدید : 11,599 نفر

دومین عمل پیوند صورت در لهستان

شاید عمل جراحی پیوند صورت یکی از عجیب ترین و در عین حال ترسناک ترین عمل های زیبایی در دنیا باشد. اما بروز اتفاقاتی در زندگی موجب از دست رفتن کامل صورت شده و نیاز به این پیوند را بیشتر می کند. از دیرباز داشتن صورتی زیبا یکی از ملاک های اصلی سنجش زیبایی بوده است.اما در طول عمر انسان گاه زندگی روی خوش خود را نشان نداده و در اثر حوادث ی دردناک، زیبایی انسان دستخوش تغییرات وحشتناکی می شود که لحظه لحظه زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد و زندگی خود و اطرافیان را از روند عادی خارج کرده و زیر و رو می کند.

اگرچه در یک دهه اخیر، امکان ترمیم بخشی از چنین آسیب هایی به واسطه جراحی پلاستیک ، ترمیمی و پیوند صورت در کنار فناوری های پیشرفته رایانه ای به وجود آمده است، اما با این وجود، نباید از درمان پرهزینه و پیچیده آن که نیازمند تخصص فراوان است، غافل بود.
جراحی های تغییر چهره، یا پیوند کامل یا نیمه کامل چهره، قدمت چندانی ندارد، اولین پیوند صورت جزئی در سال 1384/2005 روی زنی به نام ایزابل دینوآر انجام شد و اولین جراحی پیوند صورتکامل در جهان نیز در سال 1389/ 2010 به همت تیمی از جراحان اسپانیایی روی مردی انجام گرفت که قربانی یک سانحه تیراندازی شده بود. آخرین و مهم ترین نمونه آن نیز در 25 آبان 1394 در نیویورک به دست جراحی به نام ادوارد رودریگرز، روی آتش نشانی که در عملیات دچار سانحه شده بود و کل صورتش را از دست داده بود، انجام شد.

پیوند صورت

تصاویری از پیوند صورت جوانا زن لهستانی

تصاویری که مشاهده می کنید مربوط به "جوانا"، اهل لهستان است که سه سال پس از عمل پیوند صورت در یک کنفرانس خبری حاضر شده است. وی دچار نوعی تومور با نام "نوروفیبروماتوز" بود؛ این بیماری نوعی بیماری ژنتیکی است که اعصاب و پوست را گرفتار می کند. بر اثر این تومور صورت جوانا بسیار بدشکل شده بود و قادر به حرف زدن، جویدن و یا قورت دادن غذا نبود.


پیوند صورت

تصاویری از پیوند صورت جوانا زن لهستانی

دکتر آدام به همراه تیم پزشکی موفق شد در یک عمل جراحی 23 ساعته 80 درصد پوست را به صورت وی پیوند بزند به طوری که اکنون پس از سه سال این زن می تواند حرف بزند، غذا را بجود و قورت دهد و همانگونه که می بینید فقط چند زخم روی صورت و گردنش باقی مانده است. این بیماری علی رغم ژنتیکی بودن، سرطانی یا مسری نیست اما امکان بهبودی در آن وجود ندارد برای همین پزشکان مجبور به عمل پیوند شدند.


پیوند صورت

تصاویری از پیوند صورت جوانا زن لهستانی

این دومین عمل پیوند صورت است که در لهستان انجام می پذیرد. اولین عمل از اینگونه روی صورت مردی انجام شد که صورتش زیر دستگاه سنگ تراشی له شده بود.

پیوند صورت

تصاویری از پیوند صورت جوانا زن لهستانی

دومین عمل پیوند صورت انجام شد + تصاویر 18+

دومین عمل پیوند صورت انجام شد + تصاویر 18+
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 18
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 13 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف