نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت پیوند قلب بچه میمون به نوزاد 12 روزه + تصاویر
پیوند قلب ، عکس عمل پیوند قلب
نوزاد نارس مبتلا به سندرم هیپوپلازی سمت چپ قلب چند روز بیشتر برای زنده ماندن فرصت نداشت اما پزشک جراح تصمیم گرفت قلب بچه میمون بابو را به دختربچه چند روزه پیوند بزند ، پیوند با موفقیت انجام شد اما.. .

 پیوند قلب نوزاد انسان با بچه میمون:

داستان عجیبی بود جراحی پیوند قلب که در ان یک نوزاد انسان گیرنده و بچه میمون بابو دهنده ثبت شد . دکتر "لئونارد بیلی " قلب یک بچه میمون را به نوزادی که با مشکل حاد قلبی متولد شده بود پیوند زد و نامش را به عنوان انجام دهنده عجیب ترین جراحی پیوند قلب در تاریخ ثبت کرد.درست 31 سال از خبر جنجالی پیوند قلب بچه میمون به نوزاد می گذرد ، خبری که جزئیات ان می تواند هر انسانی را حیرت زده سازد.

پیوند قلب انسان با میمون

عکس نوزادی که در پیوند قلب انسان با میمون گیرنده بود

 

ماجرای پیوند قلب میمون به انسان و مرگ نوزاد بعد از 21 روز زندگی با قلب جدید:

نوزادی نارس و مبتلا به سندرم هیپوپلازی سمت چپ قلب در بارستوی کالیفرنیا متولد شد ، شرایط حاد نوزاد روشن بود و پزشکان می دانستند که او بیشتر از 2 هفته عمر نخواهد کرد ولی دکتر "بیلی " گزینه ای دیگر در ذهن داشت و برای زنده نگاه داشتن نوزاد مسمم بود. به جز مشکل قلبی ، نوزاد در وضعیت سلامتی خوبی به سر می برد و اعضای دیگر بدنش به طور نرمال کار می کرد اما جراحی پیوند برای او کمی سنگین تلقی می شد.

جراحی پیوند قلب

عکس دکتر بیلی در جراحی پیوند قلب حیوان به انسان

 دکتر بیلی 150 تحقیق در زمینه پیوند قلب حیواناتی همچون بز ، میمون و گوسفند را در پرونده پزشکی خود داشت که اولین بار جراحی پیوند قلب یک میمون به انسان در سال 1964 بود که بیمار ساعتی بعد از پیوند جان خود را از دست داد و نتوانست با قلب جدید زندگی کند ، اما او اینبار اطمینان بیشتری برای زنده ماندن بیمارش داشت .

بعد از انجام آزمایشات کامل و بررسی های اولیه نوزاد 12 روزه برای جراحی پیوند قلب آماده شد و دکتر بیلی توانست در تاریخ 26 اکتبر سال 1984 با موفقیت قلب یک بچه میمون را به یک نوزاد انسان پیوند بزند . همه چیز به خوبی پیش رفت و نوزاد با قلب زندگی جدیدی آغاز کرد اما دوهفته بعد از پیوند وضعیت نوزاد دچار نوسان های شدید شد و در نهایت 21 روز بعد از پیوند قلب ، زندگی نوزاد پایان یافت. 

پیوند قلب , نوزادی که با قلب میمون زنده شد +عکس

پیوند قلب بچه میمون به نوزاد 12 روزه + تصاویر
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 41
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 31 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف