نمناک اخبارپزشکی و سلامت اولین پیوند سر انسان با یک بدن جدید تا دو سال آینده
پیوند سر انسان ، پیوند اعضا
یک جراح اعصاب ایتالیایی در ادعایی بزرگ اعلام کرده که بزودی اولین پیوند سر انسان را با استفاده از علم و فناوری های موجود انجام خواهد داد.
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1393
یک دانشمند ایتالیایی علوم اعصاب در ادعایی بزرگ اعلام کرده که اولین پیوند سر انسان بزودی با استفاده از فناوری های موجود ممکن می شود.
دکتر سرجیو کاناورو، از اعضای گروه مدولاسیون عصبی پیشرفته تورین با انتشار مقاله ای مدعی شده که ما اکنون از فناوری لازم برای تکمیل پیوند سر انسان به یک انسان دیگر برخورداریم.
 
استفان هاوکینگ
 
سرجیو کاناور، ایتالیایی اعلام کرد که شیوه ای را کشف کرده که می تواند تا سال 2117 یک سر جدا شده، فرضا از فردی که بواسطه بیماری لاعلاج در حال مرگ است را به بدن یک بیمار مرگ مغزی پیوند بزند. اما سایر متخصصان نسبت به ادعای این پزشک ایتالیایی ابراز تردید می کنند.
به گفته دکتر چاد گوردون، استاد جراحی پلاستیک و جراح اعصاب دانشگاه جانز هاپکینز، هیچ راهی برای پیوند مغز و نخاع که در پی آن، حرکات حسی یا حرکتی به درستی عمل کنند، وجود ندارد. در خوشبینانه ترین حالت، ما 111 سال تا تحقق این رویا دور هستیم.
کاناورو ایتالیایی انجام این عمل جراحی پیوند را از طریق ترکیبی موسوم به پلی اتیلن گلیکول امکان پذیر می داند.
طبق گفته وی، این ترکیب موجب تحریک رشد اعصاب در نخاع و اتصال آنها به نورون ها شده و همچون نوعی چسب برای اتصال بین بدن و سر عمل می کند. البته این جراح ایتالیایی قرار است طرح کامل پروژه خود را در نشست آکادمی جراحان اعصاب و اورتوپد آمریکا در اواخر ماه خرداد تشریح نماید.
در سال 1971، یک جراح اعصاب به نام رابرت وایت، سر یک میمون را به بدن میمون دیگری پیوند زد. نخاع میمون هرگز به بدن جدید پیوند نخورد، به همین دلیل این میمون فلج باقی ماند، اما گردش خون در مغز بدین معنا بود که میمون می تواند همچنان ببیند، بشنود، حس بویایی داشته باشد و طعم غذاها را بفهمد. در نهایت، سیستم ایمنی بدن پیوند سر را پس زد و میمون مرد.
 بزرگترین مشکل در انجام این پیوند، اتصال نخاع به مغز است، به طوریکه سر بتواند بدن جدید خود را کنترل کند. از طرف دیگر این عمل بسیار دشوار است، چرا که اگر مغز برای مدتی طولانی بدون اکسیژن بماند می میرد.
بیماران مبتلا به دستروفی عضلانی یا افراد فلج دارای نخاع کافی برای پیوند می توانند به لحاظ نظری از بدن اهداکننده نهایت استفاده را ببرند. این امر در حالی تحقق پذیر خواهد بود که آنها بتوانند 13 میلیون دلار هزینه برآورد شده کاناورو برای پیوند سر کامل را پرداخت کنند.

اولین پیوند سر انسان با یک بدن جدید تا دو سال آینده

اولین پیوند سر انسان با یک بدن جدید تا دو سال آینده
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 45
برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 40 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف