نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت گوش مصنوعی که روی بازوی بیمار رشد کرد! + عکس
گوش مصنوعی ، کاشت گوش مصنوعی
گوش راست مرد چینی در یک حادثه تصادف به طور کامل از قسمت صورت کنده شده بود ، راهی برای درمان نبود اما یک جراح پلاستیک توانست گوش مصنوعی را روی بازوی او رشد دهد و برای پیوند آماده سازد.
تاریخ انتشار : 20 آبان 1395

 کاشت گوش مصنوعی روی بازوی یک مرد:

یک جراح پلاستیک در کشور چین موفق به ساخت گوش مصنوعی روی بازوی بیمارش شد. به گزارش Huanqiu.com بیمار مردی به نام " جی" گوش راست خود را در یک تصادف از دست داده بود. دکتر " گوا شوزونگ " موفق شد تا از غضروف های موجود در استخوان های دنده بیمار یک گوش جدید روی بازوی آقای " جی " بسازد تا بالاخره با پیوند این عضو به سر بیمار او را به آرزویش برساند.پروسه ساخت و تکمیل گوش مصنوعی 4 ماه طول کشید.

کاشت گوش مصنوعی

موفقیت پزشک جراح پلاستیک در کاشت گوش مصنوعی 

بر اساس گزارشات همین منبع آقای " جی " سال گذشته در اثر یک تصادف شدید گوش راست خود را از دست داد و به علت پارگی گوش از قسمت صورت به طور کامل امکان جراحی وجود نداشت. او جراحی های متعددی برای ترمیم و پیوند پوست صورتش انجام داد اما هیچ امیدی برای به دست اوردن دوباره گوش خود نداشت . پزشکان و متخخصان جراحی پلاستیک به طور کلی او را از انجام جراحی هایی پیوند دراین زمینه نا امید کرده بودند تا اینکه توانست دکتر " گوا " را ملاقات کند . دکتر " گوا " اولین پزشکی بود که در سال 2006 توانست جراحی پیوند صورت را در چین انجام دهد به همین دلیل شهرت خاصی در انجام جراحی پلاستیک داشت . بعد از آزمایشات اولیه دکتر " گوا " و تیمش وارد عمل شدند.

کاشت گوش مصنوعی

عکس کاشت گوش مصنوعی  روی بازوی بیمار

در مرحله اول یک لایه پوست بسط شده (منبسط شده ) زیر ساعد سمت راست بیمار قرار گرفت .

در مرحله بعد آنها غضروف را از قسمت دنده آقای " جی" برداشته و در این مرحله مدل گوش او طراحی شد ، غضروف طراحی شده روی بازوی راست بیمار کاشته شد.

کاشت گوش مصنوعی

کاشت گوش مصنوعی توسط جراح پلاستیک مشهور در چین

مرحله سوم و در حقیقت مرحله آخر جراح پلاستیک گوش رشد کرده روی بازوی بیمار را به سر او پیوند خواهد زد. به گفته ی پزشک این پیوند عضو حساس سخت ترین مرحله ، مرحله دوم است که بایستی عضروف ها به درستی در ساعد بیمار جای بگیرند تا گوش مصنوعی بدون هیچ اشکالی در شکل و روند رشد تکمیل شود.

 کاشت گوش مصنوعی

تصویر انجام مرحله آخر کاشت گوش مصنوعی قبل از پیوند

 

گوش مصنوعی که روی بازوی بیمار رشد کرد! + عکس

گوش مصنوعی که روی بازوی بیمار رشد کرد! + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 20
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 20 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف