نمناک اخبارجامعه هیچ پولی برای پیک نوروزی پرداخت نشود !
پیک نوروزی ، جایگزینی کتاب خوانی با پیک نوروزی
معاون آموزش ابتدایی درباره تغییر در روند تکالیف نوروزی دانش آموزان دوره ابتدایی توضیحاتی ارائه داد و به وجوه نقدی که برای پیک نوروزی دریافت شده است اشاره کرد.
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1396

وجوه دریافتی برای پیک نوروزی باید بازگردانده شود

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی  درباره تغییر در روند تکالیف نوروزی دانش آموزان دوره ابتدایی عنوان کرد:با توجه به اینکه پیک های نوروزی در تعمیق آموزه ها به دانش آموزان چندان موثر نبودند و تکمیل آن به فرایندی پر تنش برای خانواده ها تبدیل شده بود اقدامی جایگزین برای پیک های نوروزی در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد:فرآیند داستان خوانی، داستان نویسی و داستان گویی جایگزین پیک های نوروزی شد و این عمل علاوه بر آنکه فرصت آشتی با کتاب را به دانش آموزان می دهد بار تربیتی بالایی دارد و مهارت های گفتاری و نوشتاری را تقویت می کند.

معاون آموزش ابتدایی تصریح کرد:دانش آموزان بنا بر علایق خود کتابی را در نظر می گیرند و طی دوران نوروز این کتاب را مطالعه می کنند و با قلم خود قصه ای می نویسند.

ممنوعیت تبلیغ کتاب های خاص به همراه پیک نوروزی

حکیم زاده تصریح کرد:در مدارس، تبلیغ و اجبار به خرید کتابی خاص برای قصه خوانی در ایام نوروز ممنوع است و علاوه بر آن اقداماتی نظیر تهیه یک کتاب برای همه دانش آموزان به هیچ وجه توصیه نمی شود و هر دانش آموز باید کتابی متفاوت را برای ایام نوروز انتخاب کند.

وی درباره اخذ وجه بابت پیک های نوروزی گفت:هرگونه وجهی که مدارس از خانواده ها گرفته اند باید به آنها باز گردانند علاوه بر آن پیش از حذف پیک های نوروزی هرگز توزیع پیک به طور متمرکز در سراسر کشور مد نظر نبوده است و در موارد محدودی که چنین مسائلی مطرح شده است، باید وجوه دریافتی به خانواده ها باز گردد.

احیای کتابخوانی با حذف پیک نوروزی

معاون آموزش ابتدایی تصریح کرد:با همکاری سازمان های مرتبط با آموزش و پرورش سعی داریم فرهنگ سازی برای احیای کتابخوانی در دانش آموزان صورت گیرد تا در تعطیلات نوروزی تمرینی برای اشاعه این فعالیت داشته باشیم و با توجه به فعالیت فضای مجازی این فرصت مناسبی است تا با کتاب آشتی کنیم.

استقبال از کمک برای تهیه کتاب رایگان در مناطق محروم در ایام نوروز

وی با اشاره به اینکه کتاب خوانی مهارت های گفتاری و نوشتاری دانش آموزان را تقویت می کند، یادآور شد:اگر در نظر داریم، فرصتی فراهم شود که دانش آموزان مناطق محروم هم دسترسی رایگان به کتاب های داستانی داشته باشند، از کمک های دیگران برای تهیه کتب رایگان استقبال می کنیم تا در ایام نوروز فرصت داستان خوانی و داستان نویسی برای همه دانش آموزان ابتدایی فراهم شود.

هیچ پولی برای پیک نوروزی پرداخت نشود !

هیچ پولی برای پیک نوروزی پرداخت نشود !
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف