نمناک سبک زندگیکار و زندگی وسایل مورد نیاز برای تجربه یک شب چادر زدن در جنگل
چادر زدن ، لوازم مورد نیاز چادر زدن
اسباب و لوازم مورد نیاز در سفر مهم ترین بخش یک سفر به شمار می رود اما برای چادر زدن و ماندن در دل طبیعت باید برخی نکات اصولی را حتما رعایت کرد.

نکات مهم هنگام برپایی چادر در طبیعت

قبل از چادر زدن، باید کاملا آماده باشید و محل مناسبی برای آن انتخاب کنید. محل چادر زدن باید شرایط مناسبی داشته باشد. بسیاری از افراد از این شرایط مناسب اطلاعی ندارند. باید قبل از انتخاب محل، یک سری فاکتورها را در نظر بگیرید، مواردی مثل سهولت دسترسی محلی، که به معنی دسترسی راحت و با استفاده از ماشین به نقطه ی مورد نظر خود می­باشد. منابع آبی نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. شما باید در طول سفر به آب تمیز دسترسی داشته باشید. همچنین محل اقامت شما، نباید از لحاظ چوب و هیزم دچار کمبود باشد. گرچه این موارد همگی اهمیت بسیار زیادی دارند، با این حال شما نیز باید ابزار لازم را همراه خود داشته باشید. با انتخاب لوازم و ابزار صحیح، باید آمادگی مقابله با شرایطی را داشته باشید.

10 وسیله ای که هنگام چادر زدن ضروریست

جعبه کمک های اولیه
خطر همواره در طبیعت وحشی در کمین شما خواهد بود. زخم و آسیب دیدگی برای یک فرد ماجراجو، حکم مدال طلا را دارد. در چنین شرایطی جعبه ی کمک های اولیه به کمک شما خواهد آمد و به این ترتیب، آمادگی لازم برای مقابله با هر حادثه و شرایطی را خواهید داشت.

چادر زدن

نکاتی هنگام برپایی چادر در طبیعت

کبریت
چنانچه به زندگی به سبک انسان های اولیه و استفاده از سنگ های چخماق علاقه ای ندارید، حتما کبریت همراه خود داشته باشید. در غیراینصورت با مشکلات بسیار بزرگی روبرو خواهید شد.
جای خواب
باید تشک و یا کیسه خواب همراه خود داشته باشید. در صورتی که انتخاب شما تشک است، تشک بادی، به دلیل حمل و نقل آسان، بهترین گزینه خواهد بود. چنانچه تشک بادی دارید، حتما به تلمبه و کیت تعمیر نیز نیاز خواهید داشت.
تارپولین
به یاد داشته باشید که باید امنیت سفر خود را تضمین کنید. می توانید از تارپولین به عنوان لایه ی محافظ در کف چادر و یا آفتاب گیر استفاده کنید.
فانوس و چراغ قوه
همیشه برای جلوگیری از بروز حوادث، چراغ قوه و یا فانوس به همراه داشته باشید. منابع نور را همواره در محلی سهل الوصول نگهداری کنید.
نقشه ها و قطب نما
نصب جی پی اس بر روی گوشی موبایل، زمانی که در نقطه ای دور افتاده گم شده اید و آنتن نیز ندارید، هیچ فایده ای نخواهد داشت. همیشه نقشه ای همراه خود داشته باشید.
تجهیزات و لباس مناسب
هیچ چیز به اندازه ی آب و هوا غیرقابل پیش بینی نیست. به پیش بینی های سازمان هواشناسی اکتفا نکنید و همیشه تجهیزات و لباس مناسب برای آب و هوای مختلف داشته باشید.

چادرزدن

شرایط لازم برای چادر زدن 

چاقوی جیبی
این مورد، یکی از مهم ترین ابزارهای شما خواهد بود چون علاوه بر چاقو، پیچ گوشتی، اره، یک قیچی کوچک و سایر ابزار لازم را در اندازه هایی مناسب در اختیار شما قرار خواهد داد.
طناب
طناب در اردو بسیار مهم خواهد بود و چنانچه گره های مختلف را بلد باشید، در اکثر شرایط از طناب استفاده خواهید کرد.
کیسه های ادویه
هیچکس به خوردن غذای بدون ادویه علاقه ای ندارد. مهم نیست که کجا هستید، غذای خوشمزه همواره مهم خواهد بود. می توانید نمک و سایر ادویه های لازم را در کیسه های پلاستیکی کوچک حمل کنید.

برای چادر زدن تا آنجا که امکان دارد سعی کنید یک جای امن انتخاب کنید. در عمق دره ها، در مسیر سیلاب ها و نزدیکی رودها، در شیب های تند، نزدیکی آتش، در معرض وزش شدید باد و جایی که حیوانات و حشرات خطرناک وجود دارند کمپ نزنید.

چادرها نیز انواع مختلفی دارد و بسته به منطقه ای که به آنجا سفر می کنید نوع آن فرق می کند. ولی معمولا توصیه می شود چادری بگیرید که ضد آب بوده و به راحتی باز و بسته شود. اینجا هم قیمت ها قدرت انتخاب ها را تعیین می کنند.

اگر گروهی سفر می روید و چند چادر دارید حتما چادرها را نزدیک به هم و به صورت دایره و یا نیم دایره برپا کنید. پیش از برپا کردن چادر سطح زیر آن را تا جایی که می توانید صاف کنید. اگر احتمال باران می رود دور چادر را شیار باریکی بکنید. با این روش آب را به راهی که می خواهید هدایت کرده اید. کف چادر حتما زیر انداز بیاندازید تا هم سرمای زمین را تا حدودی بگیرد و هم از آسیب رسیدن به چادرتان جلوگیری کند. شب ها بعد از هر ورود و خروج از چادر برای جلوگیری از ورود حشرات زیپ توری آن را ببندید.

در پایان، ما توانایی مقابله با هر شرایطی را نداریم، ولی می توانیم با آماده سازی چند ابزار ضروری، تا حد زیادی از بروز شرایط سخت و پیچیده جلوگیری کنیم. قبل از سفر، حتما جزییات سفر و محل دقیق اقامت خود را با حداقل یک نفر در میان بگذارید. با انجام این کار، سفر خود را بیمه کرده اید.

وسایل مورد نیاز برای تجربه یک شب چادر زدن در جنگل

وسایل مورد نیاز برای تجربه یک شب چادر زدن در جنگل
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از لست سکند - رکنا / ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف