چاق شدن در آینده
چاق شدن و اضافه وزن می تواند دهها علت و دلیل داشته باشد که داشتن یک برنامه غذایی نا مناسب تنها بخشی از این علل است. اگر می خواهید با نشانه های چاق شدن در آینده آشنا شویداین مطلب را از دست ندهید.

با نشانه های چاق شدن در آینده آشنا شوید

چاق شدن دلایل زیادی دارد که تا حدودی با آن آشنا هستید ولی بسیاری از ما نشانه های چاق شدن در آینده را نمی دانیم . در این مقاله شما را با نشانه هایی که باعث چاق شدن شما در آینده می شود آشنا می کنیم با دانستن این نشانه ها شما می توانید تناسب اندام بیشتری در آینده داشته باشید.

چاق شدن در آینده و نشانه های وابسته به آن

زیاد سفر می روید
تعطیلات یک هفته ای روی شکم شما تاثیر نمی گذارند؛ اما اگر به طور دائم در سفر هستید، بهتر است لباس های بزرگ تری همراه خود داشته باشید. سفر می تواند تناسب اندام شما را به خطر انداخته و سلامت دستگاه گوارش را مختل کند؛ امری که در بلندمدت باعث اضافه وزن می شود، چون همان طور که می دانید وقتی در سفرید بالطبع بیشتر غذا می خورید و کمتر پیش می آید که ورزش کنید که این مسئله باعث بالا رفتن سطح انسولین و کورتیزول و درنتیجه افزایش وزن می شود.
فراموش می کنید غذا بخورید
اگر اغلب فراموش می کنید غذا بخورید یا به بعضی وعده  های غذایی بی توجهی می کنید، ممکن است در آینده برای حفظ وزن ایده آل خود با مشکل مواجه شوید. این مسئله درمورد خانم ها بیشتر صدق می کند. تولید استروژن در جریان یائسگی و پس از آن کند شده و بر هورمون های مربوط به قند خون تاثیر می گذارد.
می خواهید پدر شوید
برخی معتقدند این مسئله واقعیت ندارد؛ با این حال 40درصد از مردان از عارضه ای به نام «سندرم زائونمایی» یا «بارداری دلسوزانه» رنج می برند. این عارضه زمانی اتفاق می افتد که یک مرد به ظاهر سالم، با مشاهده همسر باردارش، دچار علائم بارداری مانند نفخ، افزایش وزن، تغییر اشتها و کمردرد می شود. برخی معتقدند که این یک مسئله روانی است، اما برخی دیگر عقیده دارند این مشکل فیزیکی است. بسیاری از مردانی که منتظر پدر شدن هستند، درمورد بزرگ کردن فرزندی که در راه است اضطراب دارند و همین باعث می شود که بیشتر غذا بخورند.

چاق شدن در آینده

آشنایی بیشتر با نشانه های چاق شدن در آینده

زایمان کرده اید
باوجود تصورات غلط هالیوودی، بسیاری از خانم ها پس از زایمان نمی توانند بر اضافه وزن خود غلبه کنند. برای بسیاری از خانم ها 3ماه تا یک سال طول می کشد تا به وزن نرمال برسند. با این حال، اگر می خواهید لاغر شوید، باید تمام سعی تان را بکنید تا در کمتر از 6 ماه وزن کم کنید.
آب کم می نوشید
هیچ کسی نمی تواند بدون آب زندگی کند، اما آیا می دانید اگر به اندازه آب بنوشید، می توانید در آینده لاغر بمانید؟ بله. دلایل بسیاری در این راستا وجود دارد. مثلا نوشیدن آب در طول روز به خصوص قبل از صرف غذا، معده را پر می کند و باعث می شود غذای کمتری بخورید. نوشیدن آب در طول روز میل به خوردن میان وعده را نیز کاهش می دهد.
یک شغل پراسترس دارید
اگر فکر رفتن به محل کار شما را دچار استرس می کند، این احتمال وجود دارد که دچار اضافه وزن شوید، مگر اینکه تصمیم به تغییر شغل بگیرید. استرس باعث افزایش سطح هورمون کورتیزول در بدن می شود؛ هورمونی که موجب افزایش ذخیره چربی و اشتها نیز می شود. همچنین از به کارگیری گلوکز توسط سلول های بدن جلوگیری کرده و پروتئین های عضلانی را در هم می شکند؛ در نتیجه موجب کاهش توده بدون چربی در بدن شده و سوخت وساز بدن را کاهش می دهد.
خواب برای تان اولویت ندارد
عدم توجه به خواب کافی در بلندمدت روی وزن شما تاثیر منفی می گذارد. تحقیقات نشان می دهند که خواب ناکافی بر هورمون گرسنگی اثر گذاشته و باعث افزایش اشتها و میل به خوردن قند و چربی می شود. خواب کافی بیش از آنکه به نظر می رسد، بر روند کنترل وزن شما اثرگذار است.
همیشه خسته اید، حتی وقتی استراحت کرده اید
اگر کل شب را استراحت کرده اید اما صبح روز بعد با بی حالی از خواب بیدار شده اید، احتمال دارد نشانه این مسئله باشد که بدن تان به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید نمی کند. یکی از اثرات جانبی کم کاری تیروئید، غیر از خواب آلودگی، افزایش وزن است. اگر همیشه خواب آلود هستید و سابقه خانوادگی بیماری تیروئید دارید، با یک پزشک متخصص مشورت کنید.
پدر و مادرتان اضافه وزن دارند
حتی اگر لاغر باشید، داشتن والدین چاق احتمال چاقی شما را در آینده افزایش می دهد. ژنتیک نقش قابل توجهی در روند پیری، تناسب اندام و توزیع چربی در بدن ایفا می کند. رفتارهای فردی و سبک زندگی نیز تاثیر بسزایی دارد. ورزش منظم، خوب غذا خوردن و فعال ماندن یک اولویت است.
از ورزش کردن بیزارید
تاثیر رژیم غذایی بیشتر از ورزش است، با این حال اگر ورزش نکنید، احتمال چاقی شما بیشتر خواهد بود. عضلات و توده بدون چربی بر روند سوخت وساز بدن اثر می گذارند. اگر عضلات و توده بدون چربی بدن خود را با ورزش منظم ثابت نگه ندارید، ممکن است در سنین بالاتر با مشکل مواجه شوید.
آشپزخانه تان به هم ریخته است
بر اساس مطالعه جدید کرنل، آشپزخانه یک خانم می تواند به سادگی نمایانگر وزن او باشد. پس از تجزیه و تحلیل عکس 200آشپزخانه، مشخص شد خانم هایی که روی کانتر آشپزخانه سودا نگه می دارند، 12کیلو اضافه وزن دارند؛ اما خانم هایی که روی کانتر آشپزخانه خود شیرینی کوکی دارند، حدودا 3کیلو اضافه وزن دارند. به علاوه، نگه داشتن غلات روی کانتر آشپزخانه می تواند به قیمت 9کیلو اضافه وزن تمام شود. پس کابینت ها را از کالری خالی کنید تا افزایش وزن پیدا نکنید.
نزدیک رستوران های فست فود زندگی می کنید
آیا می دانید یکی از اصلی ترین دلایل مراجعه به فست فود، سهولت دسترسی به غذا در این رستوران هاست؟ در واقع، اگر ببینیم غذایی سریع تر آماده می شود، میل بیشتری به خوردن آن خواهیم داشت. زندگی در نزدیکی یک رستوران فست فود برای خانم های باردار می تواند با کسب بیش از 20کیلوگرم اضافه وزن در دوران بارداری همراه باشد. متخصصان تغذیه بر این باورند که خانم های باردار با توده بدنی استاندارد، نباید بیش از 11 تا 15کیلو وزن اضافه کنند.
تلویزیون تماشا می کنید
ممکن است الان سالم باشید، اما اگر در دوران رشدتان دائم پای تلویزیون بودید و غذاهای پرکالری یا فرآوری  شده می خوردید، ممکن است در آینده به مشکل بر بخورید. به گفته متخصصان دانشگاه هاروارد، تغییر عادات دوران کودکی و سلایق غذایی دشوار است، بنابراین حتی اگر سخت تمرین کنید و رژیم غذایی تان را رعایت کنید، ممکن است نتوانید از اضافه وزن احتمالی تان در آینده جلوگیری کنید.

چاق شدن در آینده

تماشای تلویزیون یکی از نشانه های چاق شدن در آینده

هیچ وقت خانه نیستید
اگر دائما بیرون از خانه هستید، به احتمال زیاد غذای بیرون را می خورید. این کار سلامت روده شما را به خطر می اندازد. اندازه وعده های غذایی مصرفی و شمار کالری های آن به نسبت 30سال پیش به مراتب بیشتر است. تحقیقات نشان می دهند که اغلب مردم غذای داخل بشقاب شان را کامل می خورند، حتی اگر در میانه راه سیر شوند.
به نمک علاقه دارید
اکثر افراد قند را عامل اضافه وزن خود می دانند، اما نمک نیز می تواند به همان اندازه بد باشد. بله، درست است. حتی اگر از خوردن کوکی و نوشابه اجتناب کنید، باز هم ممکن است دچار اضافه وزن شوید، چون به خوردن چیزهایی مثل سیب زمینی سرخ کرده و چیپس روی می آورید. در واقع، به ازای هر گرم نمک اضافی که در یک وعده غذایی مصرف می کنید، 25 درصد بیشتر درمعرض ابتلا به چاقی یا اضافه وزن قرار می گیرید.
به علاوه، مقدار زیادی از نمک مصرفی نه از نمک پاش های خانگی که از طریق مصرف غذای رستوران ها و غذاهای بسته بندی شده دریافت می شود. بنابراین، بهترین راه برای جلوگیری از چاقی این است که بیشتر در خانه غذا بخورید.
همیشه با اتومبیل رفت وآمد می کنید
اگر برای رفتن به محل کار با اتومبیل تردد می کنید، این کار برای شکم ضرر دارد. با توجه به مطالعات سال 2014، زمان و مسافت طی شده در اتومبیل با وزن شما ارتباط دارد. از این رو، برای جلوگیری از اضافه وزن، بهتر است یک  بار در هفته با دوچرخه رفت و آمد کنید یا اتومبیل خود را در جایی دورتر از محل کارتان پارک کنید.
دوست دارید خوش لباس باشید
کفش های شیک و لباس های رسمی ممکن است شما را مثل یک جنتلمن نشان دهند، اما پوشیدن شلوار جین در دفتر کار برای شکم به مراتب بهتر است. محققان دانشگاه ویسکانسین دریافتند افرادی که شلوار کتان می پوشند، در مقایسه با روزهایی که لباس رسمی بر تن می کنند، تقریبا 500قدم بیشتر راه می روند. همین قدم های اضافی در بلندمدت کمک می کنند وزن ایده آل خود را ثابت نگه دارید.

دو راه برای پیشگیری از چاق شدن

هر روز صبحانه میل کنید

برخی از افراد تصور می کنند که با حذف صبحانه، کالری های کمتری جذب می کنند اما باید بدانید که این تصور اشتباه است و پژوهش ها نشان می دهند صبحانه میزان کالری های دریافتی روزانه را کاهش نیز می دهد.

بر اساس آمارهایی که یک پژوهشکده ی آمریکایی روی سلامت و تغذیه انجام داده است، مردانی که صبحانه می خورند حدود 2.7 کیلوگرم لاغرتر از مردانی هستند که صبحانه نمی خورند و زنانی که از این وعده ی غذایی صرف نظر نمی کنند نیز 4 کیلوگرم لاغرتر از زنانی هستند که صبحانه را حذف می کنند.

مواد غذایی سرشار از فیبر مصرف کنید

برای شام یک پیاله برنج قهوه ای با نخود و سبزیجات سرخ شده میل کنید. مواد غذایی سرشار از فیبرها مثل برنج، نخود و سبزیجات از نظر کالری و چربی ها فقیر هستند اما باعث سیری می شوند. این مواد غذایی همچنین به آرامی هضم می شوند که این امر به حفظ تعادل گلیسمی یا همان قند خود کمک می کند.دانه های کامل سرشار از مواد مغذی مثل منیزیم و ویتامین B6 اند که از بیشتر رژیم های غذایی حذف شده اند.یک روش مصرف فیبرها این است که روزتان را با مصرف غلات سرشار از فیبر آغاز کنید.

نشانه هایی که خبر از چاق شدن در آینده را می دهد!

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از چاره چی _ تبیان / ف
برچسب : دلیل چاقی
وبگردی