نمناک اخبارجامعه کانال تلگرامی چالش مانکن زنان بدحجاب گرگان!
چالش مانکن ، چالش مانکن
پلیس فتا از شناسایی کانال تلگرامی چالش مانکن دختران و زنان بدحجابی خبر داد که با تحریک دانش آموزان آنها را مشتاق به ارسال فیلم و عکس های نامناسب می کردند.
تاریخ انتشار : 15 خرداد 1396

چالش مانکن زنان بدحجاب در گرگان

عنوان آشنای چالش مانکن این بار در گرگان خبرساز شد. از چندی پیش کانالی در تلگرام با نام GORGANـ Majazi تشکیل شدکه با فریب کاربران آنها را به مشاهده مطالب و مسائل غیراخلاقی سوق می داد.

بررسی های پلیسی نشان می داد مدیران این کانال تلگرامی در زمان فعالیت خودبیش از یک هزار کاربر را به عضویت کانال خود درآورده اندو می خواهند با این عضوگیری، فعالیت خود در فضای مجازی را با روش های مختلف به فضای واقعی بکشانند.

آنها با انتشار تصاویر غیراخلاقی مخاطبان خود را که بیشتر دختران و پسران جوان، نوجوان و دانش آموز بودندجذب می کردند و در ادامه با انجام مصاحبه و تهیه و انتشار گزارش های صوتی و در برخی مواقع انتشار تصاویر،این اقدامات را به فضای واقعی می کشاندند.

دعوت به چالش مانکن

مدیران این کانال با ترغیب و دعوت افراد در مکان های مختلف شهرستان گرگان اقدام به برگزاری مراسمی تحت عنوان چالش مانکن و برنامه های مشابه می کردهکه با تهیه فیلم و تصویر از این برنامه ها، در مطالب منتشر شده در این کانال مدعی بودند قصد ارسال تصاویر برای شبکه های ماهواره ای را نیز دارند.

چالش مانکن بدحجابان و نفوذ در مدارس

نفوذ مطالب این کانال تا سطح مدارس و بین دانش آموزان بویژه دانش آموزان دختر پیش رفت که این کار به طور قطع ضربات سنگینی را به آینده زندگی دختران و پسران وارد می کرد.
ماموران فتای گلستان پس از شناسایی مدیران کانال تلگرامی و جمع آوری مستندات لازم،با هماهنگی مرجع قضایی دو نفر از مدیران اصلی این کانال را شناسایی و دستگیر کرد.

دعوت به ارسال فیلم از خود رای حضور در چالش مانکن

وحید صاحبکاران، سرپرست پلیس فتا ی فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت:در رصد صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتای استان گلستان دو نفر از اعضای این کانال شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر شدند.

انتشار فراخوان مبنی بر برگزاری چالش مانکن برای خانم های بدحجاب و تحریک کاربران نوجوان و جوان برای تهیه فیلم و درج آن در کانال،بخشی از فعالیت های مدیران این کانال به شمار می رود.

پلیس علاوه برافرادی که چنین کانال هایی را راه اندازی می کنند با کاربرانی که در فضای مجازی اقدام به هنجارشکنی کنند و اعمال خارج از عرف را انجام دهند، برابر قانون برخورد خواهد کرد.

وی افزود:متهمان دو پسر محصل بوده که انگیزه خود را ایجاد تنوع و سرگرمی اعلام کرده اند و با ابراز ندامت و پشیمانی اظهار کرده انداز قانون جرایم رایانه ای و مجرمانه بودن این امر اطلاعی نداشته اند.
کانال فعالیت متهمان مسدود شده است.

کانال تلگرامی چالش مانکن زنان بدحجاب گرگان!

کانال تلگرامی چالش مانکن زنان بدحجاب گرگان!
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 21
برگرفته از رکنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 19 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف