نمناک بهداشت و سلامتتغذیه می توان به چای سبز شیر هم اضافه کرد؟
چای سبز ، خوردن شیر همراه چای سبز
چای سبز نوشیدنی است که اغلب با هدف کاهش وزن و یا تنظیم فشار خون مصرف می شود که البته این بخش از هزاران فواید آن است ، اما آیا اگر به آن شیر اضافه کنیم بازهم می تواند مفید باشد؟

آیا درسته که به چای سبز شیر اضافه کنید؟

 تقریبا در همه ی کشور ها از چای سبز استفاده می کنند و بعد از آب، چای جایگاه ویژه ای در خانه ها دارد. هر فنجان چای سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین است. برای افزایش برخی از خواصاضافهاضافه کردن ترکیباتی به آن می تواند موثر باشد به عنوان مثال استفاده از دانه های هل به چای قرمز که سرشار از خواص درمانی است ، اما اینجا سوال این است که آیا اضافه کردن شیر آن هم به چای سبز درست است؟
 طبق مطالعاتی که انجام شده اضافه کردن شیر به چای باعث نقصان سلامتی می شود و بهتر است که چای را بدون شیر مصرف کنید اما اگر نمی توانید بهتر است به آن شیر نارگیل ، بادام اضافه کنید.
چای سبز

نوشیدن چای سبز با شیر

خواص مصرف چای سبز با شیر نارگیل و شیر بادام

به دلایلی که در زیر مطرح می شود بهتر است افرادی که عادت دارند چای سبز را با شیر میل کنند توصیه می کنیم که شیر مصرفی آنها از شیر نارگیل یا بادام باشد.

 1: شیر بادام خطر حمله قلبی ، چاقی ، قند خون را کنترل می کند.شیر بادام حاوی آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب اشباع نشده است که پلاک هایی که در رگ ها ساخته شده را کاهش می دهد.
 
2 :شیر بادام برای مغز مفید است و حاوی کارنتین و ریبوفلاوین است که برای فعالیت های مغزی مناسب است.
 
3 : فایده دیگر شیر بادام وجود گاما توکوفرول است که مثل آنتی اکسیدان است و با رادیکال آزاد مبارزه می کند و از سرطان جلوگیری می کند.
 
4 :شیر بادام حاوی فسفر و منیزیم است که برای استخوان مفید است.
 
5 : حتی شیر سویا هم برای چربی خون مفید است و حاوی اسید های چرب اشباع نشده است و کلسترول خون را کنترل می کند.
 
6 : شیر سویا حاوی فیتو استروژن است که جذب کلسیم را بالا می برد و از سرطان پوست جلوگیری می کند.
 
7 : شیر نارگیل چه مقدار خوب است ؟ شیر نارگیل حاوی لوریک اسید که نوعی اسید چرب است و bp ، انسداد رگ های خونی را کاهش می دهد.
 
8 : شیر نارگیل حاوی تری گلیسرید است که انرژی را بالا می برد. شیرنارگیل با چربی های سالم برای گوارش مفید است.
 
9 : اسید های چرب موجود در شیر بادام از قند خون جلوگیری می کند.
 
10 : اگر دوست دارید که به چای سبز شیر اضافه کنید سعی کنید به جای استفاده از شیر حیوانات، شیر (بادام،نارگیل,سویا) مصرف کنید.اما بهتر است که چای را بدون هیچ شیری میل کنید.

می توان به چای سبز شیر هم اضافه کرد؟

می توان به چای سبز شیر هم اضافه کرد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف