نمناک سرگرمیاتومبیل هر خودرو با روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر حرکت میکند؟
چراغ بنزین ، روشن شدن چراغ بنزین
در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که خودروها از ابتدای روشن شدن چراغ بنزین چه میزان پیمایش دارند تا با روشن شدن چراغ کمتر دلهره داشته باشیم.

با روشن شدن چراغ بنزین خودرو چه مقدار می تواند حرکت کند؟

مهمان قدیمی ایران خودرو که حدوداً 16 سال است در این شرکت تولید می شود، با متوسط مصرف 8.9 در مصارف شهری، از لحظه روشن شدن چراغ بنزین می تواند در حدود 109 کیلومتر را بپیماید.

یک راننده همیشه آرزو دارد در سفرها، هیچ گاه شاید روشن شدن چراغ های اضافی نباشد! این چراغ ها که در صفحه پشت آمپر ظاهر می شود، هرکدام نشان از یک عارضه در خودرو دارند. علاوه بر چراغ های کمربند و لامپ ها، سایر چراغ ها نگران کننده هستند.

یک راننده همیشه آرزو دارد در سفرها، هیچ گاه شاید روشن شدن چراغ های اضافی نباشد! این چراغ ها که در صفحه پشت آمپر ظاهر می شود، هرکدام نشان از یک عارضه در خودرو دارند. علاوه بر چراغ های کمربند و لامپ ها، سایر چراغ ها نگران کننده هستند.

اما شاید از همه دلهره آورتر چراغ بنزین باشد و برای افرادی که حوصله مراجعه منظم به پمپ بنزین را ندارند، شاید تا مراجعه و انجام سوخت گیری، چالش این که هرلحظه ممکن است بنزین تمام شود دائماً ذهن راننده را خسته کند.

حال اگر بخواهیم بررسی کنیم که خودروها از ابتدای روشن شدن چراغ چه میزان پیمایش دارند، می توانیم این دلهره را کاهش دهیم.

اگر بخواهیم یک استاندارد کلی در مورد زمان روشن شدن چراغ به دست بیاوریم، می توانیم به استانداردهای ارائه شده بین المللی اشاره کنیم. بر اساس بررسی بیش از 40 خودرو و محاسبه میزان باقی مانده بنزین در باک آن ها، مشخص شد متوسط بنزین باقی مانده در باک خودروهای خارجی به صورت متوسط 2.6 گالن است. اگر بخواهیم این عدد را به لیتر تبدیل کنیم، می بایست آن را در 3.78 ضرب کنیم که شاهد عددی در حدود 9.8 لیتر خواهیم بود.

اگر در باک خودرو شما 9.8 لیتر بنزین باقی مانده باشد، می بایست مصرف سوخت خودروتان را با آن بررسی کنید. در زیر به بررسی 4 خودرو متفاوت می پردازیم. البته می بایست به صورت پیش فرض استفاده از خودرو را در حالت رانندگی بدون ترافیک در نظر بگیریم.

 

مسافتی که خودروها می توانند طی کنند:

پراید:این خودرو به دلیل مصرف حدود 6.5 در مصارف شهری و شرایط بدون ترافیک می تواند با بنزین باقی مانده از لحظه روشن شدن چراغ، در حدود 130 کیلومتر را بپیماید.

پژو 206:مهمان قدیمی ایران خودرو که حدوداً 16 سال است در این شرکت تولید می شود، با متوسط مصرف 8.9 در مصارف شهری، از لحظه روشن شدن چراغ بنزین می تواند در حدود 109 کیلومتر را بپیماید.

رنو کولئوس:این محصول رنو که جدیداً با ظاهری بسیار زیبا و فاخر به بازار آمده است، با مصرف 11.8 در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ، در حدود 80 الی 85 کیلومتر را بپیماید.

سوزوکی ویتارا:این شاسی بلند ژاپنی خوش آوازه می تواند با مصرف 12.5 لیتر در هر 100 کیلومتر، حدود 80 کیلومتر را بپیماید.

سایر خودروها را می توانید در این جدول مشاهده کنید:

 

 
 چراغ بنزین

مصرف شهری برخی خودروها

هر خودرو با روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر حرکت میکند؟

هر خودرو با روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر حرکت میکند؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از عصر ایران/ی
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف