نمناک سبک زندگیتناسب اندام چربی شکمی به مراتب مرگبارتر از وزن اضافی است
چربی شکمی ، چربی شکمی و پهلو
چربی شکمی و افزایش دورکمر فاکتوری مضر و خطرناک است،محققان تاکید دارند که زنان مسن باید به این مسئله توجه داشته باشند.

خطر چربی شکمی برای خانم ها مسن

اکثر خانم ها به دنبال راهی برای کاهش اضافه وزن خود هستند اما جالب است بدانید چیزی که بیش تر از اضافه وزن خطرناک است داشتن چربی های شکمی است. تحقیقات دانشمندان روی این مسئله نشان داده چربی شکمی می تواند یک خطر جدی و مرگبار برای خانم های مسن باشد. پس بهتر است اگر دچار چربی شکمی هستید هر چه زود برای از بین بردن آن اقدام کنید تا بدنی سالم تر داشته باشید.

محققان دانشگاه آریزونا دریافتند در بین زنان 70 تا 79 ساله، اضافه وزن یا چاقی موجب کاهش عمر نمی شود، مگر آنکه چاقی در اطراف کمر و شکم متمرکز شده باشد.
ژائو چن، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«چربی شکمی به مراتب مرگبارتر از وزن اضافی است.»
درحالیکه مطالعات نشان می دهد افزایش دورکمر فاکتوری مضر و خطرناک است، محققان تاکید دارند که زنان مسن باید به این مسئله توجه داشته باشند. 

چربی شکمی

 افزایش دورکمر فاکتوری مضر و خطرناک است

محققان دریافتند با افزایش اندازه دورکمر به بیش از 80 سانتیمتر این ریسک افزایش یافته و با افزایش به 88 سانتیمتر این ریسک بی نهایت زیاد خواهد شد.

در این مطالعه، تیم تحقیق داده های حدود 162 هزار زن 50 تا 79 ساله را بررسی کردند. در مدت 11 سال پیگیری وضعیت این زنان، بیش از 18 هزار نفر فوت کردند.
محققان دریافتند اضافه وزن یا کمی چاقی تاثیری بر طول عمر نداشت، بلکه چاقی دورشکمی احتمال مرگ زودهنگام را تا 10 درصد افزایش می داد.

چربی شکمی به مراتب مرگبارتر از وزن اضافی است

چربی شکمی به مراتب مرگبارتر از وزن اضافی است
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از سلامت نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف