نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها وجود چربی مفید برای قلب صحت دارد؟!
چربی ، سلامت قلب و عروق
محققان به این باور رسیده اند اصولاً هیچ نوعی از چربی برای قلب مفید نیست و چربی هایی که انباشته در بدن به شدت برای قلب مضر می باشند .

انواع چربی ها برای قلب مضر هستند

در گذشته مردم بر این باور بودند که نوعی از چربی ها برای قلب مفید هستند و موجب سلامت قلب و عروق می شوند اما اکنون محققان به این باور رسیده اند انواع چربی ها برای سلامتی قلب و عروق مضر هستند و افراد باید با ورزش کردن از چربی های انباشته در بدن خود بکاهند.

برای سلامت قلبتان چربی های بدن را کاهش دهید

یافته های جدید نشان می دهند اصولاً چیزی به نام چربی خوب یا چربی که برای قلب مفید باشد وجود ندارد . بخشی از یافته ها به ویژه در سالهای گذشته اینطور القاء می کردند که نوعی از چربی ها برای قلب مفید هستند و می توانند از بروز حمله قلبی جلوگیری کنند . اما اکنون محققان به این باور رسیده اند اصولاً هیچ نوعی از چربی برای قلب مفید نیست و چربی هایی که در باسن، بازوان و یا شکم ایجاد می شوند تنها باید از طریق ورزش کردن از بین بروند چرا که به شدت برای قلب مضر می باشند .
تحقیقات جدید که در دانشگاه آدلاید در جنوب استرالیا انجام شده نشان می دهد تنها مقدار اندکی چربی که به صورت طبیعی به دور قلب وجود دارد توانایی محافظت از آن را دارد و مابقی چربی ها به هر شکلی که باشند برای سلامتی انسان مضر هستند. درحقیقت، هرچقدر شما چربی کمتری داشته باشید، به همان میزان سلامت و ایمن هستید .

چربی

آیا چربی خوب برای قلب وجود دارد 

پروفسور «پیتر کلیفتون» از دانشگاه آدلاید با انجام آزمایش روی 399 داوطلب نهایتاً به این نتیجه رسید که انسان حتی اگر تمام چربی های خود را نیز از دست دهد، می تواند به سلامت خود امیدوارتر باشد . دکتر کلیفتون در نتایج تحقیق خود که در مجله علمی انجمن قلب آمریکا نیز منتشر شده گفته اصولاً کسانی که با ورزش و رژیم های گوناگون سعی در آب کردن چربی های خود دارند اصلاً نباید نگران از میان رفتن چربی باشند چرا که سوزاندن چربی به هر شکل و به هر اندازه ای خوب است. به بیان دیگر شما هرچقدر کمتر چربی داشته باشید همانقدر سلامت خواهید بود .

غذاهایی که چربی ترانس دارند
فرم فرآوری شده چربی ترانس که به روغن هیدروژنه معروف است ، در بسیاری از مواد غذایی یافت میشود که برای سلامتی قلب و عروق مضر است .

محصولات پخته شده : انواع کیکها و شیرینی های آماده، حاوی روغن ترد کننده هستند که از روغن هیدروژنه گرفته می شود . خامه های تزیینی کیکها نیز حاوی چربی ترانس است .

چربی

چربی خوب برای قلب وجود ندارد 

اسنک ها : چیپسهای سیب زمینی ، ذرت و تورتیلا حاوی چربی ترانس هستند، در حالی که ذرت بو داده، اسنک سالم تری نسبت به آنها محسوب می شود. البته ذرتهای بوداده آماده یا آن دسته که در ماکروفر آماده میشوند با نوع خانگی آن متفاوت است .

غذاهای سرخ شده : غذاهایی که در روغن زیاد سرخ می شوند، مانند سیب زمینی سرخ کرده ، دونات و مرغ سوخاری حاوی چربی ترانس بالایی هستند .

خمیر فریز شده : محصولاتی مثل بیسکوییتهای بسته بندی ، کیکهای بسته بندی و پیتزاهای آماده فریز شده حاوی چربی ترانس هستند .

خامه و مارگارین : خامه و قهوه های آماده بدون شیر و مارگارین حاوی مقداری روغن هیدروژنه هستند .

وجود چربی مفید برای قلب صحت دارد؟!

وجود چربی مفید برای قلب صحت دارد؟!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف