نمناک سرگرمیگوناگون عملیات ریاضی با چرتکه مجازی + عکس
چرتکه مجازی ، چرتکه
دانش آموزان مدارس جنوب آسیا از روش جالبی برای انجام عملیات ریاضی استفاده کرده و مهارت خاصی در این زمینه پیدا کرده اند. آنها از چرتکه مجازی برای انجام محاسبات خود استفاده می کنند.
بازدید : 4,875 نفر

عملیات ریاضی بدون استفاده از هیچ وسیله علمی گاهی اوقات دور از انتظار می رسد و از سخت ترین کارهایی است که می توان از مغز انتظار داشت. مسایل ریاضی گاهی به قدری سخت می شوند که نیاز به فرمول های پیچیده و استفاده از ماشین حساب حس می شود.

در این میان روش های بسیاری نیز برای ساده کردن هر چه بیشتر ریاضی ایجاد شده است که جالب ترین آن را کودکان جنوب آسیا انجام می دهند. این روش به نام چرتکه مجازی هم شناخته می شود و محاسبات را سرعت می دهد.
 
استفاده از چرتکه مجازی
 
کودکان در این روش یک چرتکه مجازی را در ذهن تجسم می کنند و با استفاده از حرکات دست خود ضرب و جمع را به سرعت ماشین حساب انجام می دهند که در نوع خود بی نظیر است . این روش در مدارس کراچی بیشتر استفاده می شود.
 
استفاده از چرتکه مجازی
 
این تکنیک شاید ساده و ابتدائی باشد اما کتر با این روش  نیاز به تمرین و ممارست دارد تا سرعت عمل را بالا برده و بتوان با آن کار کرد.در این روش هر انگشت در دست راست نشان دهنده اعداد یک رقمی هستند و شست نشان دهنده عدد 5 است. در دست چپ همه انگشت ها نشان دهنده دهگان هستند و انگشت شست نشان دهنده 55. پس اگر هر دو شست بالا باشند عدد 55 را خواهیم داشت. دانشمندان که اعتقاد داشتند دانش آموزان نمی توانند تمام ردیف های یک چرتکه را به خاطر بسپارند آزمایشی را برپا کردند و طی آن متوجه شدند که دانش آموزان ابتدایی ممکن است با این موضوع مشکل داشته باشند اما دانش آموزان بزرگتر خیلی سریع جواب مسئله های سخت حتی گاهی مشتق و فاکتوریل را به سرعت می دهند.  

عملیات ریاضی با چرتکه مجازی + عکس

عملیات ریاضی با چرتکه مجازی + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 11
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 11 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف