نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو درمان میخچه با چسب میخچه
میخچه انگشت پا ، میخچه کف پا چیست
میخچه و پینه پا به علت فشار بیش از حد در یک قسمت کف پا ایجاد می شود.این ضایعه معمولا با درد و تورم همراه است پوشیدن کفش های تنگ یا شل هم به دلیل سایش پا با کفش ممکن است باعث بروز میخچه شود.

چسب میخچه چیست؟ و موارد استفاده از آن چگونه است؟

میخچه به عنوان یک ضایعه پوستی، نوعی واکنش طبیعی بدن برای حفاظت از خود است. پوست یکی از حساس ترین مناطق بدن به شمار می رود و با کوچک ترین فشاری، عکس العمل نشان می دهد و این واکنش ها به صورت های مختلفی همچون تورم، قرمزی، تاول و … بروز می کنند.

میخچه و پینه پا به علت فشار بیش از حد در یک قسمت کف پا ایجاد می شود.در صورت وجود دفورمیتی و اشکالات ساختمانی ابتدا پا باید توسط متخصص طب فیزیکی معاینه شود تا اگر مشکلی وجود دارد ، کفش یا کفی مخصوص توصیه شود. چسب میخچه پا معمولا حاوی سالیسیلیک اسید 40 درصد است که در داروخانه ها بدون نسخه هم فروخته می شوند.

برای از بین بردن میخچه از سایر روش ها(استفاده از سوهان ناخنگیر یا سنگ پا و ...) ،به تنهایی یا قبل از چسباندن چسب میخچه پا یا استعمال موضعی ژل سالیسیلیک اسید(برای مناطق وسیع تر دچار میخچه یا پینه پا) استفاده شود. بنابر در استفاده مکرر از چسب میخچه پا باید مراقب عوارض احتمالی مانند زخم و عفونت پا باشید.استفاده از اسکالپل برای برداشتن میخچه پا باید توسط پزشک انجام شود تا از زخم و عفونت پیشگیری شود.

 

در موارد زیر استفاده از چسب میخچه ممنوع است:

بیماران دیابتی

بیماران دچار اختلال گردش خون و مشکلات عروق محیطی

استفاده بر روی پوست دارای التهاب،عفونت،قرمزی یا پوست دارای اگزما

بیماران دچار نوروپاتی محیطی

1- این دارو فقط برای استعمال خارجی است و باید دور از دسترس کودکان نگهداری شود.


2- در صورت بلعیدن دارو فورا باید به مرکز اورژانس اطلاع داده شود.

3- در صورت از بین نرفتن میخچه پس از استفاده از چسب میخچه یا عود میخچه با پزشک طب فیزیکی مشورت شود. زیرا بسیاری از موارد میخچه بعلت فشار غیر طبیعی بر قسمتی از پا می باشد و نیاز به تصحیح این حالت پا دارد.

میخچه

درمان بیماری میخچه

دستور استعمال چسب میخچه:

محل میخچه را بشوئید و کاملا خشک کنید.

بانداز اغشته به دارو یا چسب میخچه را طبق دستور دکتر داروساز یا پزشک استفاده کنید.

پس از 48 ساعت( یا برحسب دستور مصرف توسط پزشک یا داروساز) بانداژ یا چسب را بردارید

در صورت لزوم هر 48 ساعت(یا طبق دستور پزشک و دکتر داروساز) تا حداکثر 14 روز از بانداژ موضعی دارو استفاده کنید تا میخچه از بین برود.در صورت حساسیت به چسب میخچه پا با پزشک یا دکتر داروساز مشورت کنید.

در صورت لزوم می توان پس از برداشتن چسب بمدت 5 دقیقه میخچه را در آب گرم قرار داد تا به رفع آن کمک شود.

درمان میخچه با چسب میخچه

درمان میخچه با چسب میخچه
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 11
برگرفته از دلگرم-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 11 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف