نمناک سرگرمیدیدنی ها شگفتی های چشمه سبزپوشان در هرمزگان
چشمه سبزپوشان ، هرمزگان
جذابیت های بی مثال چشمه سبزپوشان که واقع در هرمزگان است یکی از شگفت انگیز ترین مناطق گردشگری این شهر محسوب می شود.

معرفی چشمه سبز پوشان هرمزگان

چشمه ی زیبای سبزپوشان در شهر ستان حاجی آباد استان هرمزگان و در مجاورت یک کوه کوچک وصخره ای ، در نزدیک ترین فاصله با گنبد سبز یک امامزاده، در زیر سایه گسترده درختان خرما و در منطقه ای زیبا، سرسبز و خوش آب و هوا، چشمه بیضی شکل «سبز پوشان» واقع شده است .

یکی از زیبایی های این چشمه که بسیار مردم حیرت زده کرده است,آب این چشمه در تابستان سوزان جنوب، آبی خُنک و زلال و پایین تر از دمای بدن انسان دارد و در زمستان سرد و خشک، آبی ولرم، دلنشین و متناسب با دمای بدن انسان دارد.به همین دلیل در همه ی فصول سال می شود در این چشمه شنا کرد.

چشمه سبزپوشان

یکی دیگر از زیباهای کنار این چشمه,وجود یک امامزاده،می باشد.این چشمه ی زیبا که در بین نخلستان های شهرستان حاجی اباد می باشد ,این چشمه بیضی شکل که با نام محلی « گُلم سوز پوشُن» هم می نامند.

چشمه سبزپوشان

چشمه سبز پوشان در هر ثانیه ٣٦٠ لیتر میزان اب دهی آن می باشد ,همچنین با عرض ١٥ متر مربع و عمق ٢/٥ متر است.در کنار این چشمه علاوه بر درخت های خرما,درختان گز و کُنار دیده می شود.اما نکته ی دیگر و جالب این چشمه وجود ماهی های گونه باربوس، سیاه ماهی و کامبوزیا و گونه های مختلف از نرم تنان و پلانکتون ها می باشد که زیبای خاصی به این چشمه در منطقه گرم سیر جنوب داده است.

نکته ی که مردم و روستای دیدنی «برغنی» از گردشگران می خواهند ,این می باشد که ماهی های چشمه رو صید نکند.

چشمه سبزپوشان

چشمه سبزپوشان

چشمه سبزپوشان

شگفتی های چشمه سبزپوشان در هرمزگان

شگفتی های چشمه سبزپوشان در هرمزگان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایرانسرا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف