نمناک سرگرمیدیدنی ها ماهی مرکب با چشمانی متفاوت + عکس
ماهی مرکب ، چشم ماهی مرکب
در میان جانوران عجیب دریایی ماهی مرکب با چشمانی متفاوت و حیرت انگیز عجیب ترین آنهاست این ماهی دارای یک چشم عادی و یک چشم بسیار بزرگ است.

ماهی مرکب با چشم های عجیب!

این ماهی دارای یک چشم عادی و یک چشم بسیار بزرگ است که گویی مورد حمله زنبور قرار گرفته و به خاطر نیش آن تورم پیدا کرده است. اما هر دوی این اندام ها علیرغم مشابهت نامشان، به دنبال چیزهای متفاوتی می گردند:نور و تاریکی.

ماهی مرکب

در اعماق اقیانوس آرام ماهی های مرکبی زندگی می کنندکه چشمان عجیب و ناهمسانی دارند. درهمین راستا دانشمندان تحقیقاتی را برای بررسی علت این ناهمسانی انجام داده اند.
چشم چپ این ماهی بزرگ و زرد رنگ و چشم راست بسیار کوچکتر و شفاف است.

کیت توماس زیست شناس دانشگاه دوک در کارولینای شمالی آمریکا که درباره این حیوان تحقیقی انجام داده می گوید:چشم های این ماهی بسیار عجیب هستند.البته فرضیات زیادی درباره عملکرد چشم های ماهی وجود داشت اما چون در عمق 3300 فوتی دریا زندگی می کند، مطالعه آن بسیار مشکل است.
به همین دلیل توماس و همکارانش فیلم های ویدئویی مربوط به 30 سال را که از آکواریوم تحقیقاتی انسیستو مونتری بی را بررسی کردند.

او متوجه شد چشم بزرگ به سمت بالا نگاه می کند و سعی دارد سایه ها را در مقابله نور کمرنگ خورشید شناسایی کند.چشم کوچکتر نیز به سمت پایین نگاه می کند و به دنبال بارقه هایی از نورهای درخشان طبیعی است.
مطالعه درباره این مخلوقات نه تنها درباره شکل گیری بینایی به انسان می آموزد، بلکه به محققان کمک می کند روبات ها و دوربین هایی با توجه به شرایط محیطی بسازند.

ماهی مرکب با چشمانی متفاوت + عکس

ماهی مرکب با چشمانی متفاوت + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از آخرین خبر - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف