نمناک دنیای مددکوراسیون منزل 10 ایده استفاده از چشم نظر در دکوراسیون منزل
چشم نظر ، چشم نظر آبی
در تزئینات منزل خلاقیت حرف اول را می زند و داشتن ایده هایی نو و ساده می تواند روح خانه را تازه تر کرده و جلوه بیشتری به آن ببخشد.چشم نظرها ترکیبی از رنگهای چشم هستند.می توانید از آنها استفاده کنید.

تزئینات خانه با طرح های چشم نظر

بدون شک اگر قرار باشد معماری هر کشوری رنگ خاص به خود بگیرد، تنها رنگی که برازنده قد و بالای معماری ایرانی است، رنگ آبی لاجوردی است که در مکان های با ابهت و پرشکوه مان مثل در و دیوار مسجد ها و در کنار کاشی های آبی فیروزه ای که آوای عشق را طنین انداز می کنند ، مورد استفاده قرار می گیرد، زیبایی اش را نمی توان منکر شد، حتی نمی توان از آن به سادگی گذر کرد. اما این رنگ فقط در مسجد ها و در و دیوار بنا استفاده نمی شد، این رنگ کمی هم با فرهنگ و اعتقادات مردم عجین است، اگر می پرسید چگونه؟ باید بگویم که جواب را می توانید در چشم نظرها یی که در خانه تان دارید بیابید. چشم نظرها را در هر خانه ایرانی می توان یافت، و علاوه بر باوری که مردم به آن ها دارند، از زیبایی چشم نواز خاصی هم برخوردار هستند، اما آیا تا به حال به این فکر کردهاید که چشم نظرها این عناصر زیبا را به چه روش های مختلف دیگری می توانید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان استفاده کنید؟ خب اگر این مطلب را تا انتها بخوانید ما به شما می کوییم که می توانید نسبت به دیگر دوستانتان خلاق تر باشید و چشم نظرهای دوست داشتنی را با روح خانه تان پیوند بزنید.

تزئینات منزل با انواع چشم نظر

 

شما می توانید زیر لیوانی هایی با طرح چشم نظر و به زیبایی آن چه که در عکس بالا می بینید را بسازید.

تزئینات منزل با انواع چشم نظر

 

کاشی و سرامیک نقش زیبایی بر پیکره معماری داخلی خانه هستند و می توان از آن ها به انواع و اقسام روش های مختلف استفاده کرد، مثلا می توانید با کاشی های شکسته دیوار حمام تان را تزیین کنید یا نه از همین کاشی های شکسته یک چشم نظر زیبا بسازید و از آن برای تزیین دیوارهای اتاق نشیمن یا غذاخوری یا هر فضای داخلی دیگری که فکر می کننید بیشتر جلوه دارد استفاده کنید.

تزئینات منزل با انواع چشم نظر

 

چشم نظرها حتی می توانند ساعتی باشند نشسته بر دل دیوارها که با رنگ آبی لاجوردی خود و با هر تکان عقربه ها روح و زندگی ها در دل دیوار های سفید رنگ تزریق می کنند، درست مثل آنچه که در عکس بالا می بینید. 

این بار هم می خواهیم به شما بگوییم که با استفاده از همان لاک ها و خلاقیت خودتان می توانید ماگ های با طرح چشم نظر های زیبا داشته باشید.

تزئینات منزل با انواع چشم نظر

تزئینات منزلاگر سری به مغازه های فرش فروشی سطح شهر که فرش های دست باف می فروشند بزنید، حتما فرشی را پیدا خواهید که مانند آنچه در عکس بالا به تصویر کشیده شده است، نقش چشم نظر داشته باشد، این فرش را تهیه کنید و آن را با خود به خانه بیاورید، اگر هم نتوانستید تا طرح چشم نظر مورد علاقه تان را پیدا کنید، خیلی راحت یکی از آن ها را سفارش دهید تا برای تان ببافند.

تزئینات منزل با انواع چشم نظر

هیچ می دانید که کلی از لوازم و وسایل مورد نیازتون رو می تونید در ویترین کالاهای چیدانه پیدا کنید و مستقیما با خود فروشنده برای خریداری تماس بگیرید؟ این کار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه تان می شود همچنین می توانید در این هوای سرد پاییزی زمان بیشتری را در منزل گرم و نرمتان سپری کنید.

تزئینات منزل با انواع چشم نظر

 

زیبایی فرش هایی با طرح چشم نظر را فقط کوسن هایی با همین طرح و نقش تکمیل می کنند، کوسن هایی مثل عکس بالا حتی می توانند خیلی راحت با مبلمان ها و دیگر لوازم دکوری منزل شما نیز هماهنگ شوند، چرا که عموما زمینه ای سفید دارند و مطمئنا شما از قدرت رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خبر دارید. یادتان باشد که کوسن های کوچک تغییرات بزرگ را در دکوراسیون داخلی خانه شما پدید می آورند.

کوسن های زیبایی را فراموش نکنید. آن ها برای هر سلیقه و هر سبک دکوراسیونی در نظر گرفته شده اند.

تزئینات منزل با انواع چشم نظر

 

ظروف لعابدار سفالی، از دیگر لوازم دکوری هستند که می توان روی آن ها طرحی از چشم نظرها را انداخت. آن ها می تواند زمینه ای کاملا لاجوردی داشته باشند که طرح ها با رنگ سفید رویشان کشیده شده است، یا نه برعکس آن می توانند زمینه ای کاملا سفید با طرح هایی به رنگ آبی لاجوردی داشته باشند. این میل شما است که کدام یک را برای خانه تان بیشتر می پسندید.

تزئینات منزل با انواع چشم نظر

 

تزئینات منزل

 

گاهی هم می شود خیلی به چشم نظر ها سخت نگرفت و همان چشم نظرهای معمولی را خیلی ساده و بی آلایش به دیوار ها نصب کرد و یک اثر هنری ساده اما تاثیر گذار را به وجود آورد. نمونه ای از این اثر در عکس بالا نشان داده شده است.

تزئینات منزل با انواع چشم نظر

 

سینی ها را فراموش نکنید، آن ها همی می توانند بستر مناسبی برای جای دادن چشم نظر ها درون خودشان باشند، طرح چشم نظر درون سینی هم آن ها را متفاوت تر می کند و هم به شما موقع پذیرایی از مهمان ها حس هنرمندانه تر و خلاقانه تری را می بخشد.

 

تزئینات منزل با انواع چشم نظر
تزئینات منزل

 حالا که فصل سرما از راه رسیده است و درختان کم کم برگ های خود را از دست می دهند، شاید بد نباشد که برای شان تن پوشی جدید درست کنیم، تن پوشی از چشم نظر هایی که با نخ های کاموایی به شاخه های خشکیده این درختان آویزان شده اندو در هنگام وزیدن باد، طنین از زیبا ترین ملودی را به گوش ما می رسانند. اگر شما هم در محوطه بیرونی خانه یا حیاط خود درخت خشکیده اید دارید در این سوز و سرما فراموشش نکنید و با نگاهی به عکس بالا برای شان این تن پوش را بسازید. 

10 ایده استفاده از چشم نظر در دکوراسیون منزل

10 ایده استفاده از چشم نظر در دکوراسیون منزل
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 21
برگرفته از چیدانه-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 20 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف