نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت 2 نوری که چشم نوزاد را کور می کنند!
چشم نوزاد ، solar burn
حساسیت و اهمیت مراقبت از چشم نوزاد بی دلیل نیست چرا که گاهی با تابیدن نوری خطرناک لکه زرد یا همان ماکولای چشم شوخته و منجر به نابینایی می شود.

نور خورشیدن و فلاش دوربین چشم نوزاد را نابینا می کند!

 حفظ سلامت نوزاد از دغدغه های اصلی والدین محسوب می شود. در این زمینه مراقبت از چشم نوزاد نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. خوشبختانه مراقبت از چشم به امکانات زیادی نیاز ندارد ولی فوق العاده مهم است.

 به گفته یک فوق تخصص چشم، نور فلاش دوربین های عکاسی برای کودکان تازه به دنیا آمده آزاردهنده است و آسیب های جبران ناپذیری را برای بینایی آنها به همراه دارد. از نظر علمی به سوختن چشم توسط خورشید "solar burn" گفته می شود. وی در خصوص "solar burn" اظهار داشت:در صورتی که افراد و به خصوص نوزادان به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار بگیرند ماکولا( لکه زرد) چشم آن ها می سوزد که این امر در نهایت منجر به نابینایی می شود. 

چشم نوزاد

نابینا شدن چشم نوزاد با نور فلاش دوربین

این فوق تخصص چشم پزشکی عنوان کرد:از آنجایی که فلش دوربین عکاسی یا تلفن همراه نیز مستقیم به ماکولا چشم برخورد می کند بنابراین این اشعه نیز سبب آسیب به شبکیه چشم نوزادان می شود ولی به اندازه نور خورشید خطرناک نیست.  والدین باید تا قبل از چهار ماهگی نوزاد بدون فلش از فرزندشان عکس بگیرند و تا سه سالگی به دلیل اینکه مغز کودکان در حال رشد است باید احتیاط شود ولی از سه سالگی به بعد با افزایش سن احتمال آسیب به شبکیه چشم کاهش می یابد.  

نکات مهم در مراقبت از چشم نوزاد

به طور خلاصه در این مورد باید گفت نوزاد را از مواد شیمیایی مضر و آلاینده های محیطی دور نگه دارید چرا که هر نوع آسیب دیدگی در روزهای اول می تواند در روند تکامل بینایی اختلال ایجاد کند و باعث مشکلات متعدد چشمی شود بنابراین نوزاد را در معرض گرد و خاک بیش از حد، هوای آلوده، بخارهای شیمیایی، دود و … قرار ندهید. 

2 نوری که چشم نوزاد را کور می کنند!

2 نوری که چشم نوزاد را کور می کنند!
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 1
نظر کاربران
رويا

رويا

آيا جنبه علمي داره من امروز فرزندمو بردم اتليه عكس گرفتن با فلش بسيار نگران شدم وقتي اين مطلبو خوندم،تورو خدا كمكم ككنيد

پاسخ دادن 16 8
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف