نمناک بهداشت و سلامتسلامت خانواده چند ساعت استفاده از موبایل برابر تومور مغزی است؟
تومور مغزی ، مضرات موبایل
دنیای پیشرفته پر از محصولات مفید و مضر است که گوشی تلفن همراه یکی از آنهاست که اگر مدت زمان استفاده از آن از حد مناسب بگذرد منجربه ایجاد تومور مغزی میشود.

خطر ابتلا به تومور مغزی با استفاده بیش از حد از موبایل

 

پزشکان به افرادی که زیاد با تلفن همراه استفاده می کنند، هشدار می دهند که صحبت با این دستگاه بیشتر از 15 ساعت در هر ماه خطر ابتلا به تومور مغزی را در افراد 3 برابر می کند.

بر اساس تحقیقات افرادی که در طول دورهٔ کار حرفه ای خود بیشتر از 900ساعت با تلفن همراه صحبت کرده اند، در معرض بیشترین خطر ابتلا به تومور مغزی مرگبار قرار دارند. 
بررسی ها نشان می دهند، متخصصان و پژوهشگران به ویژه مشاغلی که نیاز به صحبت مداوم با تلفن همراه دارد را از جمله خطرناک ترین شغل ها برای ابتلا به تومور مغزی معرفی کرده اند. 
 
 
موبایل
 

افزایش احتمال ابتلا به تومور مغزی با استفاده بیش از حد از موبایل

 
نتایح بررسی بر روی 253 نفر که مبتلا به تومور مغزی بوده اند، در مقایسه با 892 فرد سالم به لحاظ موقعیت شغلی این نتیجه را حاصل کرده است. 
هشدار بزرگتر این است که:
کودکان تا سن 13 سالگی از تلفن همراه استفاده نکنند. 
پژوهشگران توصیه می کنند، علاوه بر استفاده از گوشی هنگام استفاده از تلفن همراه افراد تا حد امکان از این وسیله کمتر استفاده نمایند. 
 

چند ساعت استفاده از موبایل برابر تومور مغزی است؟

چند ساعت استفاده از موبایل برابر تومور مغزی است؟
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 83
برگرفته از سلامانه /ن
این مطلب مفید بود ؟ 74 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف