نمناک سرگرمیگوناگون چهره غمزده گوریل مادر در مقابل جسد نوزادش + تصاویر
گوریل ، گوریل مادر
تصاویر تکان دهنده ای از یک گوریل ماده در باغ وحش فرانکفورت آلمان منتشر شده که این گوریل با چهره ای غمزده جسد نوزادش را به این سو و آن سو می برد و تا شاید نوزادمرده اش از خواب بیدار شود.
بازدید : 9,341 نفر

چهره غمزده گوریل مادر

مهر مادری تنها حسی است که در وجود همه موجودات و مخلوقات خداوند نهادینه شده است حسی که قابل مقایسه با هیچ چیز در دنیا نیست تصاویر زیر تصاویر تکان دهنده ای از یک گوریل ماده در باغ وحش فرانکفورت آلمان منتشر شده که تأکید دوباره ای است بر بی مرز بودن عشق مادری و اینکه موهبت خدادادی مهر مادری تنها به آدمیان محدود نمی شود و در میان همه گونه های جانوری می توان از آن سراغ گرفت.

این گوریل که «شیرا» نام دارد دیوانه وار در قفسش قدم می زند و نومیدانه انتظار می کشد نوزاد مرده اش از خواب بیدار شود.

این گوریل مادر با چهره ای غمزده جسد نوزادش را به این سو و آن سو می برد و گاه او را در آغوش می کشد و گاه تکانش می دهد.

یک هفته از مرگ این بچه گوریل گذشته اما مادر او هنوز از درک ماجرا عاجز است و شب ها جسد نوزادش رو روی شکمش می خواباند و صبح روز بعد باز با همان چهره حیرت زده از خواب برمی خیزد و به نوزاد مرده اش که هیچ حرکتی ندارد، خیره می شود.

به گفته مدیر باغ وحش فرانکفورت این بچه گوریل صبح پنج شنبه هفته پیش زنده بود اما بعد از ظهر همان روز بی هیچ نشانه ای از بیماری جان داد.

کارکنان باغ وحش فرانکفورت انتظار می کشند عزاداری گوریل مادر که 10 سال سن دارد، پایان یابد تا نوزادش را برای یافتن دلیل مرگ کالبدشکافی کنند.

مدیر باغ وحش فرانکفورت با اشاره به رویگردانی گوریل مادر از دست کشیدن از جسد نوزادش که بیش از اندازه به واکنش های مشابه انسانی شباهت دارد، این رفتار را در میان این گونه جانوری بسیار شایع و عادی ارزیابی می کند زیرا پیوند مادر و فرزندی در گوریل ها بسیار نزدیک و محکم است.

چهره غمزده گوریل مادر

چهره غمزده گوریل مادر

چهره غمزده گوریل مادر

چهره غمزده گوریل مادر

به نقل از مسؤولان باغ وحش فرانکفورت حاکی است «شیرا» برای کنار آمدن با این غم به زمان نیاز دارد. این گوریل دومین بار است که مادر شده و در هر دو بار سرنوشت بچه هایش مرگ بوده است.

بهار سال گذشته، نوزاد اول او در شش ماهگی به یک بیماری عفونی مبتلا شده و جان داد. در آن هنگام نیز «شیرا» مانند موقعیت کنونی تا چند روز جسد نوزادش را در آغوش می کشید و تکان می داد تا شاید بیدار شود اما سرانجام ناامید شد و او را در گوشه ای آرام از قفس رها کرد و غمزده به کنجی دیگر پناه برد.

چهره غمزده گوریل مادر در مقابل جسد نوزادش + تصاویر

چهره غمزده گوریل مادر در مقابل جسد نوزادش + تصاویر
:
امتیاز : 2.7 تعداد رای : 59
برگرفته از فرهنگ نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 32 27
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف