نمناک فرهنگ و هنرچهره ها پرطرفدارترین چهره های مشهور ایرانی در اینستاگرام
چهره های مشهور ایرانی ، اینستاگرام چهره های مشهور ایرانی
بهنوش بختیاری ، الناز شاکردوست و مهناز افشار از جمله چهره های مشهور ایرانی هستند که پر بازدیدترین صفحات اینستاگرام را در ایران از آن خود کرده اند.

اینستاگرام چهره های مشهور ایرانی

اینستاگرام یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی است که بدون ممنوعیت کلی در ایران مورد استفاده قرار میگیرد و بسیاری از ستارگان موسیقی و سینمای ایران در این شبکه مجازی به فعالیت میپردازند و با طرفداران خود ارتباط برقرار میکنند. 

در مجموع، پرمخاطبترین صفحه های فارسی زبان در اینستاگرام، از آنِ چهره های سینمایی- تلویزیونی و موسیقی پاپ است.در روزهای آخر شهریور، صفحه بهنوش بختیاری به رکورد دو میلیون و 300 هزار دنبال کننده دست پیدا کرد. حالا او در میان صفحه های فارسی زبان بیشترین دنبال کننده را دارد. شاید برای خیلی ها رکورددار بودن بختیاری با توجه به این که او هیچ گاه از ستارگان طراز اول تلویزیون و سینمای ایران نبوده و هیچ فیلم و نقش مهمی از او در ذهن ها باقی نمانده، عجیب به نظر بیاید.

اینستاگرام بهنوش بختیاری

اینستاگرام بهنوش بختیاری

در اصل، بختیاری در اینستاگرام تبدیل به یک ستاره پرطرفدار شده است. او از اولین چهره هایی است که قواعد حضور اینستاگرامی را دریافت. ادبیات او در اینستاگرام صمیمانه است. تکه کلامش در برابر دنبال کنندگان صفحه اش معمولا «شَلوپَلتونم عشقولیا» است. او ممکن است در یک روز پنج یا شش پست روانه اینستاگرامش کند که خودِ این، یکی از لازمه های حضور اینستاگرامی است.

می توان گفت هیچ یک از ستاره های حاضر در این شبکه مجازی به اندازه او قواعد زندگی اینستاگرامی را درنیافته اند. او از یک سو تصاویری از زندگی اش را در مقابل دنبال کنندگانش قرار می دهد؛ تصویر او در کنار مادرش در حال سبزی پاک کردن، در حالی که لباسی ساده و خانگی به تن دارد از پست هایی بود که در اینستاگرام بسیار به آن توجه شد و بسیاری از کاربران را متوجه این نکته کرد که بختیاری در صفحه اش تنها از زندگی رسمی اش گزارش نمی دهد. از سوی دیگر او درباره بیشتر مسائل مهم اجتماعی، از توافق هسته ای گرفت تا درگذشت مرتضی پاشایی واکنش نشان می دهد. این گونه صفحه او برای دنبال کنندگانش تبدیل به صحنه ای برای واکنش نشان دادن می شود.

همچنین او حالا یکی از سهام داران یا به قول خودش مدیر توسعه برند پوشاک پاندورا است و برای چنین سِمَتی صفحه ای با دو میلیون دنبال کننده یک نعمت است. او که این روزها برای افتتاح فروشگاه های پاندورا به شهرستان ها سفر می کند، در کنار فعالیت های اقتصادی خود، برنامه های خیریه هم ترتیب می دهد تا هم فال باشد و هم تماشا.


ماجراهای الناز و بتهوون

بعد از بهنوش بختیاری، الناز شاکردوست با دو میلیون و 300 هزار دنبال کننده دومین صفحه فارسی زبان را به لحاظ تعداد دنبال کننده در اختیار دارد. او خیلی کم به مسائل اجتماعی می پردازد. پست هایش بیشتر شامل عکس های چهره خودش یا عکس هایی از پشت صحنه های فیلم ها می شود. معمولا بیش از یک پست در روز روانه اینستاگرام نمی کند و گاهی ممکن است تا یک هفته خبری از پست های او در اینستاگرامش نباشد. اما با وجود این، او هم دیدنی های خاص خود را برای دنبال کنندگانش دارد. او که این روزها برای تحصیل به لندن رفته گاهی به کمک کادربندی یا با لباس هایی که انتخاب می کند. تصاویری از خود در لندن روی صفحه اش می گذارد که هم دنبال کنندگان صفحه اش را راضی کند و هم زندگی حرفه ای او دچار مشکل نشود.

الناز شاکردوست

اینستاگرام الناز شاکردوست

البته او هم تلاش می کند که چهره ای متفاوت از خود در صفحه اش به نمایش بگذارد؛ برای مثال روی تصاویری از شهر بارانی لندن موسیقی می گذارد و در توضیح آن می نویسد:«ویدئوآرت بارانی من- موزیک انتخاب شده از سمفونی پنج بتهوون» در حالی که نه تصاویر به ویدئوآرت ارتباطی دارند و نه موسیقی انتخاب شده از سمفونی پنجم بتهوون است. او یک بار عکسی هم از خود در یک کتابخانه منتشر کرد و زیر آن نوشت:«روزها از هشت صبح تا پنج بعدازظهر میرم دانشگاه... وقت هایی هم که خسته میشم میام سراغ اینستاگرامم و از کامنت های پرمحبت شما انرژی می گیرم... اینم بدونید که با تمام توانم تلاش می کنم واسه بهتر شدن و خدمت به سینمای کشورم».

یکی دیگر از دغدغه های او معرفی و حمایت از بردارش است که این روزها به عنوان برادر الناز شاکردوست روی جلد مجلات هم می رود. شاکردوست تاکنون چند پست با حضور برادرش روانه اینستاگرام کرده است. آیا برادر شاکردوست به مدد اینستاگرام بازیگر خواهدشد؟


باور کنید خانم افشار اصلاح طلب است

بعد از الناز شاکردوست، یکی دیگر از بازیگران سینمای ایران، مهناز افشار با دو میلیون و 200 هزار دنبال کننده سومین صفحه فارسی را به لحاظ تعداد دنبال کننده در اختیار دارد. او به اندازه بختیاری در صفحه اش دغدغه به روز بودن ندارد و از سوی دیگر صفحه اش اجتماعی تر از صفحه الناز شاکردوست نشان می دهد. برخی از این اجتماعی بودن البته به شرایط خانوادگی او باز می گردد. ازدواج او با یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی ورزات ارشاد در دولت دهم که از جمله مدیران پرحاشیه و خبرساز دولت به حساب می آمد، حواشی بسیاری برای افشار در پی داشت.

مهناز افشار

اینستاگرام مهناز افشار

گفته می شد او برای این ازدواج مهریه ای سنگین از جناب داماد درخواست کرده است. افشار در واکنش به این شایعه ها یکی از پست های جالب توجهش را روانه صفحه اینستاگرامش کرد. او نوشت:«من مهناز افشار با آنچه بوده و خواهم بود. با عشق، بدون هیچ گونه شرط و شروط کذب (که البته اگر اعتقادی به خوشبختی با رقم های حواشی پخش شده داشتم. با اجازه خانواده ام برای مهریه یا هر واژه ای که متعلق به رسوم است، حتما درخواست می کردم) توسط آقای خاتمی به عقد همسرم درآمدم... همسر من آقای یاسین رامین، سر آقای محمدعلی رامین، معاون مطبوعات در دوران احمدی نژاد است که بسیاری از دوستان مطبوعات من و خود من با باور و تصمیمات آقای محمدعلی رامین مخالف بوده و هستیم».

این پست 54 هزار و 907 بار پسندیده شد و چهار هزار و 265 نفر درباره آن اظهارنظر کردند. او پیش از این پست و هم زمان با درگذشت خواهر رئیس دولت اصلاحات، عکسی از رئیس جمهور سابق ایران به همراه نوشته ای برای تسلیت روانه صفحه اش کرد و نوشت هرگونه بی احترامی را بلاک خواهد کرد.


جایی برای بغ بغو

بعد از مهناز افشار چهارمین صفحه به لحاظ تعداد دنبال کننده از آنِ امیر مقصودلو معروف به تتلو است. او بعد از چند سال زندگی در خارج از کشور، در نهایت هیچ کجا را به اندازه وطن مناسب لذت بردن از زندگی ندانست و در نهایت به ایران بازگشت. تتلو گاهی ممکن است تا 10 پست هم در یک روز روانه صفحه اینستاگرامش کند. او رسم و رسوم خود را در صفحه اش برقرار کرده. از جمله اینکه مراسم دعای اینستاگرامی برگزار می کند؛ مثلا می نویسد:«خدایا همه رفتگان رو ببخش و بیامرز. خدایا تو جمع هامون چهار تا بزرگ تر بذار که کمک و مدیریت کنن نه چند تا عشق قدرت و مقام».

امیرتتلو

اینستاگرام امیرتتلو

علاوه بر این، صفحه او جایی است برای انتشار تصاویر فوتبالی اش. او بارها در اینستاگرامش مدعی شده که در جام جهانی 2018 روسیه با شماره شش برای تیم ملی باز خواهد کرد. تتلو برای بازی کردن در تیمی مثل پرسپولیس را حق خود می داند و حتی بعد از شکست های اول فصل این تیم در یکی از پست هایش دلیل این مسئله را نادیده گرفته شدن استعدادی مثل خودش از سوی این باشگاه دانست. از سوی دیگر او در صفحه اش مدت هاست که فروشگاه لباس خود را تبلیغ می کند. جایی که علاقه مندان می توانند کفش هایی تتلویی و کلاه هایی با طرح تتلو تهیه کنند.

تتلو از جمله کسانی است که با زرنگی قواعد جدیدی وارد بازی کرده است.او حالا فروشگاه خود را هم در تهران برپا کرده است و چهره اول مطبوعات معروف به سبک زندگی است و می تواند فروش آنها را تضمین کند. این درست است که تتلو مجوز ندارد، اما اینستاگرامی دارد با دو میلیون دنبال کننده که کارکردهایش به اینها که گفتیم خلاصه نمی شود. او یک بار از دنبال کنندگانش درخواست «بغ بغو» کرد و البته بسیاری دست به گوشی شدند و تایپ کردند:«بغ بغو».

البته باید درنظر داشت که مناسبات فضای مجازی به این سادگی ها در عالم واقع جاری نمی شود؛ یعنی بسیاری از دنبال کنندگان این ستاره گاهی حاضر به هزینه کردن برای دیدن فیلم های او روی پرده آنها نیستند. اینستاگرام قواعد خود را دارد.

• ارقام ذکر شده در این گزارش مربوط به تاریخ 16 آبان است.

چهره های مشهور ایرانی ، ملکه و سلطان ایرانی اینستاگرام کیست؟

پرطرفدارترین چهره های مشهور ایرانی در اینستاگرام
:
امتیاز : 2.8 تعداد رای : 39
برگرفته از ماهنامه جامعه پویا - /ک
این مطلب مفید بود ؟ 22 17
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف