نمناک فرهنگ و هنرچهره ها چهره های مشهور ایرانی متولد 6 بهمن ماه + تصاویر
چهره های مشهور ایرانی ، درگذشت چهره های مشهور ایرانی
از میان چهره های مشهور ایرانی که در 6 بهمن متولد شده اند و درگذشتند میتوان به عبدالله اسفندیاری و منوچهر لاریجانی اشاره کرد.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 6 بهمن متولد شدند

در روزشمار تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی به ششم بهمن ماه رسیدیم. از میان چهره های مشهور ایرانی که در 6 بهمن متولد شدند و درگذشتند میتوان به عبدالله اسفندیاری و منوچهر لاریجانی اشاره کرد.

چهره های مشهور ایرانی که در 6 بهمن متولد شدند و درگذشتند

عبدالله اسفندیاری

عبدالله اسفندیاری متولد 6 بهمن 1332 در شمیران است. وی دارای مدرک جامعه شناسی از دانشگاه تهران است و تا کنون سمت ها و مسئولیت های مختلفی در حوزهٔ فیلم و سینمای ایران بر عهده داشته است.

عبدالله اسفندیاری

عبدالله اسفندیاری در 6 بهمن متولد شد

«عبدالله اسفندیاری» در آثاری همچون «آب و آتش»، «باد و شقایق»، «روز واقعه»، «دست نوشته ها»، «زیر باران»، «ستاره ها، جلد 3:ستاره بود»، «نرگس مست»، «خواب لیلا»، «شکلات»، «پسران مهتاب (ارتشی در تاریکی)»، «دخیل»، «آرایش مرگ»، «ضربه طوفان»، «خلع سلاح»، «ستاره های سربی»، «لژیون»، «ماموریت آقای شادی»، «گهواره ای برای مادر»، «ملک سلیمان نبی (ع)» به عنوان «بازیگر»، «تهیه کننده»، «نویسنده فیلمنامه»، «مجری طرح»، «مشاور کارگردان»، «مشاور فیلمنامه»، «با تشکر از» حضور داشته است.

منوچهر لاریجانی

منوچهر لاریجانی بازیگر نقش طلحه سریال امام علی(ع) متولد 1324 در تهران بود و حضور در سینما را از سال 64 آغاز کرد. چهره او برای کودکان دهه شصت بسیار آشنا است، چون او در سریال هایی مانند «آخرین روز تابستان» و «بچه های مدرسه» حضور داشت. از آخرین فعالیت های منوچهر لاریجانی می توان به بازی در نقش طلحه در سریال امام علی (ع) اشاره کرد.

منوچهر لاریجانی

منوچهر لاریجانی طلاحه سریال امام علی (ع) در 6 بهمن درگذشت

این بازیگر، ایفای نقش در فیلم های سینمایی مرد پنجم (1373) و ستاره دنباله دار (1364) را نیز در کارنامه هنری خود دارد.منوچهر لاریجانی در 6 بهمن 1390 بر اثر سرطان کبد در استرالیا درگذشت.

چهره های مشهور ایرانی متولد 6 بهمن ماه + تصاویر

چهره های مشهور ایرانی متولد 6 بهمن ماه + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف