نمناک فرهنگ و هنرچهره ها چهره های مشهور ایرانی متولد 7 بهمن ماه + تصاویر
چهره های مشهور ایرانی ، 7 بهمن
از میان چهره های مشهور ایرانی که امروز 7 بهمن متولد شده اند میتوان به پرویز فنی زاده بازیگر سینما و تلویزیون و پدر دنیا فنی زاده اشاره کرد.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 7 بهمن متولد شده اند

اگر بخواهیم به چهره های مشهور ایرانی متولد شده در امروز یعنی 7 بهمن اشاره کنیم باید نامی از زنده یاد پرویز فنی زاده پدر دنیا فنی زاده مادر کلاه قرمزی ببریم. در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به معرفی پرویز فنی زاده می پردازیم.

تولد چهره های مشهور ایرانی در 7 بهمن

پرویز فنی زاده یکی از چهره های مشهور ایرانی است که در 7 بهمن متولد شده است. 7 بهمن 1316 سالروز تولد پرویز فنی زاده بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون کشورمان و پدر دنیا فنی زاده است.

پرویز فنی زاده

پرویز فنی زاده در 7 بهمن ماه متولد شد

او در سال 1352 به خاطر بازی در فیلم رگبار جایزه بهترین نقش اول مرد را از جشنواره سینمایی سپاس گرفت. وی در مدت 20 سال کار هنری در بیش از 19 فیلم سینمایی، از جمله تنگسیر ، و 70 نمایش، از جمله پهلوان اکبر می میرد ، نقش بازی کرد. وی پس از بازی در دو سریال سلطان صاحبقران و دایی جان ناپلئون ، به محبوبیت زیادی دست یافت.

او در فیلم های دیگری چون غریبه (شاپور قریب، 1351) شام آخر (شهیار قنبری، 1355) جمعه (کامران قدکچیان، 1356) سرخ پوست ها (غلام حسین لطفی، 1357) ، باغ بلور (ناصر محمدی، 1357) قدغن (علیرضا داود نژاد، 1357) و اعدامی (محمد باقر خسروی،1360) نیز بازی کرد که با مرگش رضا کرم رضایی نقش او را در فیلم اعدامی بر عهده گرفت.

پرویز فنی زاده

پرویز فنی زاده در 7 بهمن 1316 متولد شد

پرویز فنی زاده در 5 اسفند 1358 بر اثر بیماری کزاز در 42 سالگی در بیمارستان ایرانمهر تهران درگذشت و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 7 بهمن ماه + تصاویر

چهره های مشهور ایرانی متولد 7 بهمن ماه + تصاویر
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف