چهره های مشهور ایرانی

چهره های مشهور ایرانی متولد 8 بهمن ماه + تصاویر

تاریخ انتشار : 8 بهمن 1397کد مطلب : 63671زمان مطالعه : 1 دقیقه
امروز 8 بهمن همزمان با سالروز تولد رضا میرکریمی یکی از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر او می پردازیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 8 بهمن متولد شدند

امروز 8 بهمن سالروز تولد رضا میرکریمی یکی از شاخص ترین چهره های مشهور ایرانی است که افتخارات متعددی برای کشورمان و سینمای ایران به ارمغان آورده است.

رضا میرکریمی

8 بهمن سالروز تولد رضا میرکریمی

رضا میرکریمی متولد 8 بهمن 1345 در زنجان، کارگردان کشورمان است که اغلب فیلم هایش جایزه های معتبری را به سینمای ایران ارمغان آورده است.

رضا میرکریمی فعالیت های سینمایی خود را از سال 1366 با فیلم کوتاه 16 میلیمتری برای او آغاز کرد. سپس دو سریال تلویزیونی ماجراهای آفتاب و عزیز خانم و بچه های مدرسه همت را برای کودکان و نوجوانان ساخت. میرکریمی اولین کار بلند سینمایی خود در سال 1378 با ساخت کودک و سرباز آغاز کرد، فیلمی که برای آن بالن نقره ای جشنواره سه قاره را کسب کرد. زیر نور ماه دومین اثر سینمایی او در سال 1379 با موفقیت همراه بود، او برای کارگردانی این فیلم جایزه بهترین فیلم هفته منتقدین جشنواره فیلم کن ، جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم فجر و جایزه جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره بین المللی فیلم توکیو را از آن خود نمود.

رضا میرکریمی

8 بهمن سالروز تولد رضا میرکریمی کارگردان کشورمان

رضا میرکریمی برای فیلم دختر ، امروز ، یه حبه قند ، به همین سادگی ، خیلی دور خیلی نزدیک ، اینجا چراغی روشن است ، زیر نور ماه ، کودک و سرباز جوایز متعددی از جشنواره های مختلف دریافت کرده است.

چهره های مشهور ایرانی متولد 8 بهمن ماه + تصاویر

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی