نمناک فرهنگ و هنرچهره ها چهره های مشهور ایرانی متولد 25 بهمن + تصاویر
چهره های مشهور ایرانی ، 25 بهمن
امروز 25 بهمن همزمان با سالروز تولد سوگل طهماسبی و موشق سروری از چهره های مشهور ایرانی که در ادامه بیشتر با آنها آشنا میشوید.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 25 بهمن متولد شدند

اگر شما هم متولد 25 بهمن ماه باشید شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در روز تولد شما متولد شده اند یا سالروز تولد کدام یک از چهره های مشهور ایرانی با شما همزمان است. امروز 25 بهمن سالروز تولد دو تن از چهره های مشهور ایرانی که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 25 بهمن متولد شدند

موشق سروری

موشق سروری در 25 بهمن 1289 متولد شد. پدر و مادر وی از ارامنه مهاجر روس بودند. سروری دانش آموخته مدرسه سن لویی است که فعالیت هنری اش را با طراحی کاریکاتور برای روزنامه های تفلیس آغاز کرد. موشق به همراه برادرش ناپلئون، طراحی پوسترهای سینمایی ایران را از 1307 آغاز کردند.

موشق سروری

زنده یاد موشق سروری کارگردان ارمنی کشورمان در 25 بهمن متولد شد

از سال 1334 به سینما روی آورد و نخستین فیلمش را با نام مهتاب خونین کارگردانی کرد. دو سال بعد شب نشینی در جهنم را آغاز کرد که ساموئل خاچیکیان آن را به پایان رساند. حاجی جبار در پاریس (1340) و شاهنامه آخرش خوشه (1340) دو فیلم دیگر موشق سروری به عنوان کارگردان، فیلمنامه نویس و دکوراتور هستند؛ که فیلم دوم ناتمام ماند. ساخت دکور فیلم هایی مثل زندانی امیر (اسماعیل کوشان، 1327) و رستم و سهراب (شاهرخ رفیع، 1336) از جمله کارهای سروری در زمینه ساخت دکور هستند.

وی در مردادماه 1360 بر اثر بیماری قند درگذشت.


سوگل طهماسبی

سوگل طهماسبی بازیگر ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان متولد 25 بهمن 1364 است.

سوگل طهماسبی

سوگل طهماسبی بازیگر کشورمان در 25 بهمن متولد شد

سال اول دبیرستان در اهواز موفق به دریافت جایزه از جشنوارهٔ تئاتر استان می شود. داور این جشنواره مریم معترف بود و کیانوش عیاری نیز در این جشنواره حضور داشت که سوگل طهماسبی برای بازی در سریال روزگار قریب، به عنوان نخستین تجربهٔ حرفه ایِ بازیگری اش، انتخاب می شود.

سوگل طهماسبی

تولد سوگل طهماسبی بازیگر کیمیا در 25 بهمن 

بازگشت (حسین عامری) ، گشت ویژه ، برادر (جواد افشار) ، کیمیا (جواد افشار) ، ستاره حیات (جواد ارشاد) ، بال های خیس (عباس رنجبر) ، مهرآباد (سید فرید سجادی حسینی) ساعت فراموشی (عباس رنجبر) ، فاصله ها (حسین سهیلی زاده) ، خانه بی پرنده (کاظم معصومی) ، مثل هیچ کس (عبدالحسین برزیده) ، زائرسرای ممتاز (حمید بهمنی) ،یوسف پیامبر (فرج الله سلحشور) ، روزگار قریب (کیانوش عیاری) از جمله آثار تلویزیونی سوگل طهماسبی هستند.

چهره های مشهور ایرانی متولد 25 بهمن + تصاویر

چهره های مشهور ایرانی متولد 25 بهمن + تصاویر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف