نمناک فرهنگ و هنرچهره ها چهره های مشهور ایرانی متولد 21 اسفند + تصاویر
چهره های مشهور ایرانی ، 21 اسفند
امروز 21 اسفند همزمان با سالروز تولد وحید جلیلوند یکی از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از او آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 21 اسفند متولد شدند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به 21 اسفند رسیدیم. به نظر شما امروز 21 اسفند همزمان با سالروز تولد کدام یک از چهره های مشهور ایرانی است ؟! اگر شما هم متولد اسفند هستید و دوست دارید که بدانید سالروز تولد شما با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز است همراه ما باشید.

امروز 21 اسفند همزمان با سالروز تولد وحید جلیلوند کارگردان ، بازیگر و مجری کشورمان است که در ادامه شما را بیشتر با او آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 21 اسفند متولد شدند

وحید جلیلوند

وحید جلیلوند بازیگر ، مجری ، صداپیشه و کارگردان کشورمان فعالیت هنری خود را از 15 سالگی با بازی در تئاتر شروع کرد و با گویندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی در رادیو ادامه داد.

وحید جلیلوند

وحید جلیلوند کارگردان سینما در 21 اسفند متولد شد

اولین نقش آفرینی جدی او در تلویزیون در مقام بازیگر در سال 1388 و بازی در سریال نردبام آسمان به کارگردانی محمدحسین لطیفی، در نقش غیاث الدین جمشید کاشانی، اخترشناس و ریاضی دان شهیر ایرانی است.

وحید جلیلوند

وحید جلیلوند در سریال نردبام آسمان

نخستین فیلم سینمایی بلند او در سال 1393 به نام چهارشنبه 19 اردیبهشت در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر به نمایش درآمد و در بخش نگاه نو، سیمرغ بلورین بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را تصاحب کرد.

وحید جلیلوند

وحید جلیلوند در جشنواره ونیز

فیلم سینمایی بدون تاریخ، بدون امضا که وحید جلیلوند کارگردانی، نویسندگی فیلمنامه و تدوین آن را به عهده داشته است، موفق به دریافت چندین نامزدی و سیمرغ بلورین از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر شدو در جشنواره ونیز نیز افتخاراتی برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 21 اسفند + تصاویر

منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 11 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف